| Ingerash_9146 a întrebat:

Pot cumpara anticonceptionale fara reteta de la farmacie? Desi am 14 ani?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

La 14 ani sa iei anticonceptionale.nu o sa iti faca bine de la varsta astasadsincer da. poti sa iei iti da fara reteta ia si o fata de la mine din bloc si e de varsta ta insa nu va inteleg de ce luati de acum. foloseste prezervativul e mult mai bunwinkingeoo am 17 ani si inca nu mi-am inceput viata sexuala.insa fiecare face ce vrea nu are dreptul nimeni sa te judece puplove struck

11 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Nu este recomandabil deoarece iti pot face foarte mult rau. cel mai bine este sa folosesti prezervativ si daca nu iti este rusine.sau ceva de genu poti merge la un medic ginecolog sa iti recomande niste pastile speciale pentru organismul tau

| Marii a răspuns:

Lasa sexul la 14 ani. O sa regreti mai tarziu. happy

| Ana-Maria94 a răspuns:

Mai bine pune mana pe carte nu pe anticonceptionale si eu am 14 ani si nici nu-mi trece prin cap cuvantul sex pentru varsta asta...

| dya_4589 a răspuns:

Teoretic da, insa esti cam mica sa folosesti asa ceva la 14 ani!

| Aly_8868 a răspuns:

Esti prea mica si iti poate face rau dar de ce nu folosesti prezervative? Du-te la doctor iti va recomanda el ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde veniti voi, unele fete?
Pe ce planeta v-ati nascut?
Daca incepi sa iei de acum fii sigura ca vei avea de suferit. Mai mult la aspectul fizic laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 14 ani cred ca nu ar trebui sa iti incepi viata sexuala. Ai timp toata viata pentru sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa ti stea gandu la carte fatuca nu la anticonceptionale. u ai citit ce urmari poaate avea? esti constienta? ca banuiesc daca ai facut pasu asta esti si u ceva mai matura decat restul fetelor de varsta ta.
si dc vrei anticon? nu ii e lui bine cu prezervativ? sau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are ceva daca iau conceptionale la 14 ani
imi pot face ceva rau
ce anticonceptionale imi recomandati?

| Alina_6897 a răspuns:

Teoretic nu poti dar depinde de farmacista. oricum, nu ti'as recomanda sa te duci tu, mai bine roaga o prietena mai mare. nu mi se pare o varsta potrivita pentru a-ti incepe viata sexuala dar cel putin e de apreciat ca vrei sa te protejezi happy

| Raizen_3739 a răspuns:

Ma doare capul cand vad cate copile proaste raspund la intrebarea asta happy Femeile... intotdeuna isi dau cu parerea ampulea.