| Anonima975 a întrebat:

Pot merge la liceu cu tatuaj? Sunt șanse sa comenteze profesorii ceva? E un simbol mic pe mana

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Acu văd: pentru asta, nu te bagă nimeni in seamă

| Anonima975 explică (pentru sierra1):

Bun, mersi!

| sierra1 a răspuns (pentru Anonima975):

Să fii iubită!

10 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Teoretic nu, practic vei fi luat in vizor, asa merge Romanica, daca nu-ti convine, aia e.

| Anonima975 explică (pentru LPCTSTR):

Zici? Adică eu is genu de fata care învață bine și rar face,, prostii " asa ca nu cred ca as fi luata în vizor. Maxim sa comenteze profesorii

| LPCTSTR a răspuns (pentru Anonima975):

Nu esti in tari civilizare, omule, aici inca exista tendinte de Ev Mediu, deci nici nu pricep de ce vrei sa te auto-"condamni".
Asteapta pana termnini liceul, iar de atunci incolo, esti scutita de majoritatea stereotipurilor/comentariilor.

Nu-i asa ca daca ai fi normala, viata ti-ar fi mult mai ~"linistita"?

| Anonima975 explică (pentru LPCTSTR):

Sincer nu prea ma interesează de toate stereotipurile astea și nici de părerea unor bătrâni obosiți. Adică ii pielea mea pana la urma, nu a lor. Ce treaba au?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Anonima975):

Au puterea de a fenta sistemul prin note, etc.
Este mai usor sa nu-ti complici capul.
Nu zic sa nu faci, ca vad ca esti ultra-axata pe asta, dar nu acum, ca nu-ti ziceam de rau ca mi-au framantat doi neuroni ceva tarata-n cap.
Haide totusi sa ascultam si de opiniile altora, ca nu vin nici sa te omor, si nici sa-ti iau tatuajul de pe piele pentru o decizie cu efecte negative vizibile in contextul dat.
Astia-s oamenii societatii romane, ca nu-ti pasa pe moment nu este o scuza suficienta pentru niste faze care pot fi evitate foarte usor. Este un efort pe care tu poti sa nu-l faci. Asta si ca iesi mai castigata facandu-l dupa.

| Anonima975 explică (pentru LPCTSTR):

In ultima parte când ai zis ca dacă nu mi pasa pe moment nu i o scuza pentru ceva ce ar putea fi evitat ai dreptate, dar ma deranjează rău că nu pot sa fac ce vreau(în general vorbind) din cauza unor oameni care nici măcar nu s din familie, n au nici o treaba cu mine și totuși trebuie sa ascult de ei.

| ShaOfHatred a răspuns:

De putut, poți. De comentat, cel mai sigur. Pentru că mulți au o mentalitate destul de outdated și tatuajele sunt chestii taboo pentru ei.

| NevverGhost a răspuns:

Daca ai tatuajul pe mana, e bine pentru ca e mai usor de taiat