| Anda121 a întrebat:

Pot sa trec de semestrul 1 daca am un 4, 4,3 si un 4 in teza? Un 8 sau un 9 imi ajunge sa trec? Daca raman corigenta, cand dau corigenta

Răspuns Câştigător
| Vanishgold a răspuns:

Cam deodată îți iese 3, 75 și ai nevoie de un 7 și de un 6 minim ca să treci pe primul semestru. Poți rămâne corigenta pe primul semestru, dar e obligatoriu să scoți media minim 6 pe al doilea semestru ca să treci pe an și să nu fii nevoita sa dai corigenta în august că dacă nu o iei, repeți anul.

2 răspunsuri:
| bibi11 a răspuns:

Pai nu dai corigenta, trebuie sa te straduiesti mai mult pe semestrul doi caci altfel s-ar putea sa rămâi repetenta si pe aceea o dai in toamna