| OOOLEOOO a întrebat:

Pot sa trimit un colet, prin posta romana, la care destinatarul sa-l poata ridica doar daca lasa un alt colet trimis pe adresa mea?

Adica un fel de schimb.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu se poate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se poate si nici nu ti as recomanda sa faci asa ceva. Daca ala pune pachetul gol ce faci?

puneti amandoi pachetele ramburs pe aceeasi suma si gata

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Nu exista.

Aceasta chestie oricum nu se practica pentru ca destinatarul poate sa lase un pachet gol si sa ti-l trimita in timp ce tu ii trimiti unul plin, sau invers.

In principiu poti sa faci asta printr-o terta parte, gen okazii.ro. Il pui pe tipul ala sa puna pe okazii o chestie, tu biduiesti, o iei si in felul asta te asiguri ca ajunge la tine. Acelasi lucru faci si tu. Pui ceea ce vrei sa trimiti la el, il accepti si i-l trimiti.

Daca tu sau el fraiereste, atunci te adresezi la okazii care (e adevarat mai greu, dar reuseste) sa rezolve cazul tau. Mai greu ma refer de la 2 saptamani la 2 luni. In sensul ca iti da banii inapoi.