| Anonim58042 a întrebat:

Buna!
Daca am 16 ani si am card de minor il pot folosi pe vinted ca sa-mi pot primi banii pe ce voi vinde si sa-mi activez soldul? Sau ar trebui sa am peste 18 ani

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poti citi asta si in termenii si conditiile lor https://www.vinted.ro/terms_and_conditions
ei mentioneaza ca trebuie sa ai 18 ani ca sa folosesti serviciile lor

"Suntem responsabili de Serviciile pe care le furnizăm, în limitele legilor aplicabile și a angajamentelor noastre și conform condițiilor stabilite în acești Termeni.

Despre tine și utilizatorii noștri.
Ești unul dintre Utilizatorii care:
are cel puțin 18 ani,
are un cont,
utilizează Serviciile noastre doar în beneficiu personal și nu în scopuri profesionale (în afara cazului în care faci achiziții din postura de Comerciant Pro),
are capacitatea și dreptul de a efectua Tranzacții pe Site și
este de acord cu Termenii și cu Regulile pentru catalog. "

este adevarat ca ei au creat termenii si conditiile cu ajutorul lui google translate :))

| Violleta2022 a răspuns:

Screi clar pe Vinted ca trerbuie sa ai PESTE 18 ani!
Deci userul andaaa56332 are un cont fals pe vinted!

Uite aici conditiile cerute de Vinted.ro:

https://www.vinted.ro/terms_and_conditions

| dullcat a răspuns:

Buna.Poti adresa o intrebare bancii, pe Facebook si vei primi raspuns relativ repede.Merita incercat.

| andaaaa56332 a răspuns:

Poti, si eu am card de minor si imi vand hainele pe vinted

| Simpatic a răspuns (pentru andaaaa56332):

Se poate atata timp cat nimeni nu verifica C.I.-ul!
mai sus am adaugat termenii si conditiile vinted, conditii care stipuleaza totusi faptul ca pentru a folosi platforma lor este nevoie sa ai impliniti 18 ani
ca in realitate este greu depistabil acest lucru este foarte real