| Ciresica772 a întrebat:

Poti sa faci facultatea in Romania si sa lucrezi in alta tara? Dacă da imi spuneti va rog ce fel de facultăți

Răspuns Câştigător
| Werrich a răspuns:

Da, se poate, orice facultate în afara de Drept și Litere lb Română, Istorie și Geografie. De exemplu poți face facultatea de Medicina, Politehnica, Arhitectura, domenii tehnice, IT. Succes!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poți dar asigură-te pe siteul facultății pe care vrei s-o urmezi că e acreditată. cele din orașe mari Timișoara, București, Cluj, Iași chiar și Oradea sunt de exemplu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti. Cel puțin in UE toate facultatile sunt recunoscute cu ceva compensatii pentru unele. Numai facultatile precum dreptul care nu cred ca iti da voie sa profesezi in afara.