| Mamasittaa a întrebat:

Povestea mea:vorbesc cu un baiat de mult timp..usor usor ne.am apropiat.mi.a spus sa fim impreuna iar eu nu prea vroiam si nu i.am raspuns...acum imi placr de el si il iubesc...imi spune "iubita mea. dragostea mea..scumpetea mea"... acum Recent mi.a zis ca ma iubeste dar... nu mi.a mai zis sa fim impreuna...astept cu nerabdare acea clipa dar...nici un raspuns...ce credeti..imi va mai spune?

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Practic l-ai refuzat odata. Spune-i tu lui, el ti-a declarat ce simte, dar nu vrea sa te supere cu insistenta lui. Daca nu ii spui, pierzi vremea si e pacat!

| darkangel90 a răspuns:

Întreabă-l dacă vrea să fi-ți împreună.
Pentru că el aşteaptă un răspuns de la tine, el iți spune ce simte acu tu trebuie să-i spui. Dacă nu-i spui ce simți pentru el, vine alta si ți-l fură.
Aşa că nu pierde vremea.