| KlanDestinN a întrebat:

Imi place de o fata enorm. I.am spus ce simt pentru ea si ca o iubesc si chiar ne.am pupat afara. Intre timp am facut entorsa la picior si nu mai pot iesi 4 saptamani. Vorbim la telefon, pe facebook de parca am fi impreuna insa ea nu crede ca o iubesc si mi.a spus sa ii demonstrez deoarece a fost ranita si mintita cu vorbe inainte de a ma cunoaste. I.am spus ca o sa ii demonstrez cand ne vom vedea. Credeti ca e de ajuns sa o sarut? Daca nu ce as mai putea face? Funda happy

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cati 12 ani ai?
Aveti vorbe prea mari, pentru un inceput de relatie.
Nu o lasa sa-ti puna bariere, pentru ce i-au facut altii.
Nu prea ai ce sa-i demonstrezi, decat sa iesi cu ea, sa-i acorzi timpul tau. In rest, trebuie sa aiba ea incredere. Te sfatuiesc sa schimbi subiectul, sa te faci ca ploua, cand incepe sa-ti ceara demonstratii de 'iubire', si alte prostii.

| OoBunnyoO a răspuns:

Doar daca o saruti nu ii vei demonstra ca nu o vei rani.

Cum ii poti demonstra? Fii alaturi de ea, intelege-o, ofera-i suport. Cu timplul, daca este desteapta isi va da seama. Altfel, nu exista un hocus pocus prin care sa convingi pe cineva instant ca esti o persoana de incredere.