| TaylorSwift a întrebat:

Prietena mea cea mai buna nu a putut veni astazi la scoala. Intr-una din pauze m-am asezat pe o banca si faceam un portret al scolii. Am ridicat privirea si l-am vazut pe iubitul prietenei mele sarutandu-se pasional cu o alta fata. Nu stiu ce sa fac. Sa-i spun prietenei mele sau nu? Am mare nevoie de ajutor.

Răspuns Câştigător
| myha a răspuns:

Pei.
1. rog-o sa va intalniti undeva. dar nu la scoala.intr-un parc.mall.vezi tu.
2. Incepe fraza prin." Uite. vroiam sa iti spun ceva.Sti ca nu ai venit ieri la scoala." apoi incepi sa povesteste-i totul fara sa uiti nici cel mai mic detaliu
3. Exista doua posibilitati : a. sa te creada fiind ca esti prietena ei.
b. sa spuna ca esti invidioasa
Eu sper sa fie varianta a. Mult succes:*

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Buna Sandy!kiss
Mi se pare foarte normal sa ii spui! Are dreptul sa stiewinkingTipul acela e un dobitoc care nici macar nu o merita straight face Mai bine sa stie prietena ta despre acest lucru sa renunte la prostu ala straight face
Iti dai seama ca prietena ta s-ar supara foarte tare daca tu ai sti despre asta si nu i-ai spunewinking

| OanaG a răspuns:

Spune-i, dar ai grija cum ii spuihappy

De ex: " X eu cred ca Y nu prea tine la tine, si-a cam facut de cap, acum 2 zile cand ai lipsit" Raspunsul ei ar fi" adica? ce vrei sa spui" si atunci ii zici pe un ton mai revoltator "Pai uite l-am vazut sarutandu-se cu M"

Mi-am imaginat un dialogbatting eyelashes

| gigiro a răspuns:

Poate de aceea nu a venit la scoala. Ia-o mai pe departe si spune-i cu delicatete.

| Anecherry a răspuns:

Gandeste-te daca tu ai fi in locul ei ce ai prefera, sa stii sau nu? apoi gandeste-te la reactiile pe care le poate avea, si apoi decide ce e de facut; lucrurile nu sunt asa de simple precum par pentru ca este vorba de sufletul ei la urma urmei; anyway, tu fii alaturi de ea, incurajeaz-o orice ar fi; bafta, pupici:*.

| Locaa a răspuns:

Spune. i. E clar ca tipul nu o iubeste, ai dovedi ca esti o prietena adevarata, s.ar putea sa nu fie prima data cand o inseala si o poate face la nesfarsit happy

| Gogutzu a răspuns:

Spune-i... dar asigura-te mai intai ca ei sunt inca impreunatongue

| myname1s a răspuns:

E prietena ta cea mai buna.deci sa. i zici asta e cumva o obligatzie. pentru ca oricum daca afla ca u ai stiut si nu i.ai zis nimic se va supara rau pe tine si te ve acuza ca ce fel de prietena esti. Si apoi este prietena ta, deci ii vrei si iti vrea binele, nu? si cred ca asta este ceva foarte serios si ceva care nu trebuie ascuns. Cel mai bine este sa. i zici desi va suferi, desi o va durea sau stiu eu.macar asa nu. i ascunzi nimic si esti langa eawinking Vei fi si impacata cu tine insatzi ca ai facut ce trebuia happy

| lil-beeby a răspuns:

Da, clar, ar trebui sa ii spui. Nu e neaparat ca tipul sa nu o iubeasca, dar probabil se crede vreun macho care se agata de pretextul ca are nevoie langa el de mai multe iubite. oricum, trebuie sa ii spui prietenei tale, si sa stie ca oricat ar durea, tu o sa fii acolo sa o ajuti sa treaca peste happy

Va pup :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur ca ar trebui sa ii spui. Nu ar trebui sa ii permiti lui sa o insele pe prietena ta cea mai buna. Este mai bine sa afle acum de la tine, decat sa constate ea mai incolo, sa fie ranita si mai mult si sa te mai si invinuiasca pentru ca nu i-ai spus.

| lili_1429 a răspuns:

Eu zic sa nu-i spui nimc. Mai bine nu te baga, pentru ca se poate intoarce impotriva ta. Dar nu uita sa-i faci reclama proasta cand e cazul sa-ti ceara parerea despre el, de ex. sa-i spui ca nu ti se pare serios, nu-ti inspira incredere, etc., vezi tu ce poti sa mai spui... Asa poti sa o orientezi, altfel poate sa creada ca ii spui baliverne, pentru ca nu poti avea incredere in nimeni.