| anonim_4396 a întrebat:

m-am indragostit de un baiat, il plac nu stiu cum s-a intamplat mereu cand ma intalneam cu el zicea ca e naspa si ca e enervant si ca ma dispera dar nu stiu cum s-a intamplat dar am inceput sa tin la el, a fost ziua lui si am vb. pe mess si mi-a dat numarul de telefon sa ii spun la multi ani la ora 12, am ras putin in seara aceea iar a doua zii am inceput sa vorbim din nou prin mesaje si au aflat o prietena si iubitul ei ca vorbim mult prin mesaje si au inceput sa ne streseze ne tot intrebau despre noi si a devenit un lucru chiar enervant,in fine aveam senzatia ca ne placeam reciproc,si cand ieseam parca mereu se uita la mine,ma privea el este mai smecheras dar cand suntem noi si inca cativa nu se tine maire si sef,este dulce am tot povestit si faceam multe mistouri tot ziceam la misti te iubesc si tot felul bine la mistoo si intr-o zii m-a intrebat despre o fata cum mi se pare si mi-a trimis poze si m-a intrebat daca e draguta m-am simtit groaznic sa ii spun ca e draguta fatastraight face, mi-a venit sa plang si l-am intrebat de ce m-a intrebat de ea de ce mi-a cerut parereaa si el a spus ca doarea sa stie ce parere am si l-am intrebat din nou de ce parerea mea si mi-a raspuns foarte greu si mi-a spus ca de ce tot pun intrebari tampite fara sens si ca a fost o simpla intrebare straight face a fost prima data cand a vorbit asa urat cu mine si socata i-am spus ca imi pare rau ca nu isi da seama de multe chestii si el mi-a spus ca si-a dat seama si vrea sa imi soata toate ideile acelea din cap si sa fim prieteni dar eu nu pot sa ii fiu prietena din moment ce il plac iar eu i-am raspuns ca nu mai vreau sa ne vedem si sa ne evitam cat se poate de mult si nici sa nu mia iesim iar el a fost intr-un fel de acord dar ciudat este ca toata lumea spunea ca parca eram impreuna la felul cum vorbeam si o pers. foarte apropiata de el mi-a spus ca el nu e genul care da prea multa importanta unei fete adica nu vorbeste cu ea si s-a mirat cum vorbeste asa deschis si interesat cu mie, nu am vorbit cam 2 zile dupa aceea discutie si a intrat intr-o zii pe mine sa ma intrebe ca de ce nu m-am dus la un ball pentru ca inainte sa ne certam l-am chemat cu mine la un ball, chiar as vrea sa stiu ce se intampla cu noistraight face, in fiecare zii ii rugam pe prieteni nostri sa nu il cheme pentru ca nu doream dar ieri l-am vazut cand eram impreuna cu 2 prieteni si povesteam despre el si ca ce s-ar intampla daca l-as vedea si chiar in acel moment a aparut am plecat din acel loc fara sa ma uit in spate, dar azi nu am mai putut evita cand m-au chemat prieteni in parc era si el acolo am gasit o scuza de a plecat spunandule ca merg la magazin am luat 3 prieteni cu mine si am mers in alt parc cam 2 ore dupa in care au reusit sa ma convinga sa ma intorc ne-am descis sa mergem spre ei dar ne-am inalnit la jumatatea drumului sunt sigura ca veneau spre noi am vrut sa merg acasa si toti imi spuneau sa nu merg mai putin el si cand am vrut sa plec le-a zis la toti sa ma lase in pace ca nu am curajul sa stau si ca nu stiu ce, m-a provocat de aceea am hotarat sa ii arat ca am curaj ne-am indreptat inapoi in parc unde el cu inca unu s-au asezat pe o banca, m-am pus si eu lana prietenul lui si mi-am indreptat privirea in alta parte cand deodata am auzit niste chicoteli intr 2 prietene care statea in picioare se uitau la mine si la el ca suntem atat de leiti si suparati unul pe altul dar asa de amuzanti (ele radeau ca aman2 stateam cu mainile la fel in aceeasi pozitie si cand ne-am schimbat pozitiile ni le-am schimbat la fel fara sa ne dam seama),dupa un timp el s-a ridicat si a mers la un baiat sa il dea pe hinta sa faca misto intr-un fellaughing, si cel de langa mine cu inca un prieten care s-a asezat langa mine in partea cealalta vorbeau de o fata pe care voia sa o combine baiatu care imi placea mie ma enerva toata faza ca vorbeau de el si de nu stiu cine vrea sa combine de fata cu mine eu cred ca voiau sa imi vada reactia dar eram indiferenta pe dianafara si ranita pe dinauntru, prietenul lui imi spune ca asa este el si ca e posibil sa ma placa dar eu nu stiu de ce face toate astea?crying pliz HELP ceva idei dau funditapuppy dog eyes pentru cele mai bune raspunsurii!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Felicitari pentru cei ce au reusit sa citeasca pana la capat!

| Anonim231512352 a răspuns:

Baiatul cela chiar tine la tine, doar ca vrea sa arate indiferenta, sa te faca sa tii la el mai mult, atunci cand tea intrebat de fata aia, cum e draguta sau nu, dorea doar sa te faca geloasa.Incearca sa vb cu el intre 4 ochi, singuri, fara companie, invita-l odata in parc si zii ca vrei sa vb cu el ceva serios. Incearca sal intrebi ce simte pentru tine si daca senzatia dintre voi 2 e reciproca. happy ati Spun eu o sa te ajute, o sa afli intr-adevar ce crede el despre tine happy

| misscandy12 a răspuns (pentru Anonim231512352):

Am vb pe mess doar cand m-am enervat ca ma tot intreba de fata aia si i-am zis ca, dc e asa greu sa iti dai seama? si el mi-a zis ca si-a dat seama de mult dar vrea sa imi scoata ideiile astea din cap dar daca asta vrea atuinci de ce e la fel de interesat?

| BibuBiii a răspuns:

Vrea doar sa te amageascasad.Am trecut si eu prin asta.Nu ii spune ce simti cu adevarat despre el(parerea mea).Sa nu ii spui pnctul tau slab, adica EL.