| IubitzicaTha a întrebat:

Prietenul meu a vazut ca imi este frica cand ne certam j atunci a dat in mine. sa mai intamplat. cand se enerveaza imi vorbeste foarte urat. de cand sunt la liceu am cunoscut un baiat si e foarte de treaba nu stiu cum sa ma despart de prietenul meu pentru ca ma ameninta, e ciudat cine poate sa ma ajute dau fundita, app au 18 amandoi iar eu 16!

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Te-a lovit? Spune'i verde in fata care e treaba si nu mai pune botu la amenintarile lui! Eu nu inteleg de ce ai stat cu el daca vorbeste urat si te loveste, dar daca a vazut ca ii permiti, a continuat.La 16 ma asteptam la ceva demnitate din partea ta, doar nu esti ca pustoaicele de 13-14 ani care pun botu la orice si zic ca nu pot trai fara prietenul lor...Cred ca ar fi ok sa stai o periodata singurica, dar fi fara griji, o sa intalnesti si baiatul potrivit.

| Bad2Fast a răspuns:

Lasa-i pe am2 stai o perioada singura si apoi... daca de la 16 ani schimby baiety la 24 ce faci?

| IrinukaZ a răspuns:

Pai ar cam trebui sa iti invingi frica si sa-l infrunti. Nu e omenesc ca un baiat sa trateze asa o fata, mai ales daca fata aceea este si prietena lui. Crede-ma ca de fapt lui ii este frica de tine si de aceea devine mai agresiv in conflictele voastre. Fa-l sa te respecte! Nu meriti sa fii tratata asa!