| catty_5221 a întrebat:

Prietenul meu vrea sa facem sex, iar eu nu vreau nu sunt sigura ca sunt pregatita... ce sa fac?

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spune-i pur si simplu ca nu te simti pregatita. daca te respecta si ii pasa de tine, va intelege si te va lasa pana vei fi pregatita.

| monyk a răspuns:

Buna, crede-ma ca cel mai bine sa nu accepti daca nu te simti pregatita, daca el te iubeste te astepata oricat e nevoie, astfel aveti timp ca relatia sa se intareasca cat mai mult, nu ceda, pentru ca nu se stie daca vei regreta sau nu ca ai facut-o...

| daii a răspuns:

Ii spui ca nu esti pregatita. O faci atunci cand consideri tu, nu o faci la comanda pentru ca nu esti animal. Daca te iubeste te asteapta cat va fi nevoie. App cati ani ai?

by daiiwinking

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Spune-i că nu eşti pregătită. Fii hotărâtă să nu te vadă nesigură să încerce să te manipuleze.

| daniDeeDee a răspuns:

Daca te iubeste, intelege si te asteapta...

| marsy a răspuns:

Spune-i ca nu. atunci o sa vezi kit de mult te iubeste. Ori te intelege. ori tziao! Sa nu ai apoi de suferit. Cel mai bine. e sa fii PREGATITA! pup.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Pasul acesta se face cand esti tu pregatita si sa fie iubire reciproca si incredere
Daca te iubeste te va astepta pana cand vei fi tu pregatita
si vrea sexbatting eyelashes sex se face cu cineva la care nu tii si dragoste cu persoana iubita:* bye

| Casiana a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii zici lui asta, sa ii explici de ce nu esti pregatita si asa mai departe... Poate raspunsurile data te vor face sa iti schimbi hotararea...Deci discuta, intre 2 parteneri nu trebuie sa existe secrete, trebuie sa comunicati mult, asa ca succes!

pa, pa!

| LoveIsTheAnswer a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie si nu stiu ce sa fac sad

| cary a răspuns:

Hai sa iti spun ceva...cine te iubeste te asteapta si un an daca este nevoie...nu trebuie sa faci un pas asa de important daca nu esti pregatita pentru ca mai tarziu o sa ajungi sa regreti ceea ce ai facut chiar daca acum crezi ca il iubesti! nu te grabi o sa gasesti pe cineva cu care o sa te simti mai mult ca pregatita!

| pam_pam a răspuns:

'Daca te iubeste, te asteapta!' Nu sunt de acord. Ce, tu ai putea sa-l iubesti dupa cateva luni? Sau dupa un an? Dar asa, gen sa mori pentru el. Nu doar sa vrei sa-l vezi zilnic. Nu, ideea e, dupa cum mi-a zis si mie fratele meu, sa faci asa incat sa nu regreti cateva minute dupa, sau ore, sau zile. Ideea e sa ai tu incredere in el, nu sa te iubeasca, pentru ca majoritatea baietilor sunt de parere ca incep sa iubeasca o fata abia dupa ce fac amor cu ea. Si sincer, intr-un fel au dreptate. Poti sa te intelegi super cu o persoana si cand faceti ceva in pat, sa nu va corelati. Si asta va indeparteaza. Iti spun sincer, ceea ce conteaza e sa ai tu incredere in el, si sa incerci pe cat poti, sa nu te atasezi foarte mult de el dupa ce se intampla, pentru ca el va crede ca poate face ce vrea din tine. Trebuie sa-i arati ca desi ai cedat in pat, nu inseamna ca cedezi tot. E foarte important sa-ti pastrezi demnitatea dupa pasul asta. Si inca o chestie, nu ceda exact cand vrea el. Amana-l pana cand vrei tu. Si daca nu se opeste cand ii zici ca te doare, e clar, nu merita. happy Bafta, e un pas important. Inca o chestie, sexul/amorul/dragostea, sau cum vrei tu s-o numesti, nu e ceva cu care ai vrea sa te complici inainte de 18 ani. Vorbesc serios, si eu credeam ca nu ma va astepta nimeni pana as fi pregatita, dar se va gasi cineva, iti jur!

| liz23 a răspuns:

Nu esti sigura de pas, nu o face.Este o decizie importanta iar nesiguranta aduce regrete.

| seawolf a răspuns:

Iei o gura de alcool sa vezi ce pregatita o sa fii happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui asa; fii atent; stau. dar daca nu ma multumesti si ejaculezi in primele 10 minute, te fac de ras in toata scoala, si in cartier.sa vezi ca renunta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate raspunsurile sunt stupide!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l sa demonstreze ca te merita...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da fa sex fato nu mai astepta

| elena_5099 a răspuns:

Explicai ca nu poti face asta si lasa sa mai astepte dar cind va fi momentul promite-i o noapte de neuitat...