| Just Shadows a întrebat:

Prietenul meu vrea sa ne despartim deoarece considera ca ma port cu el ca si cu un strain.cred ca se intampla asta din cauza ca el e primul meu prieten si nu stiu cum sa ma comport mi-a spus ceva in genu"nu cred ca relatia noastra va merge... o sa vorbim mai mult dupa vacanta"noi nu am stat singuri ca sa vorbim, sa ne cunoastem cand suntem singuri... ce ar trebui sa fac ca sa nu-l pierd? ...sa inteleg ca nu mai e nimic de facut, o sa ne despartim? ...astept raspunsul vostru cat mai repede, multumesc!

Răspuns Câştigător
| florin91 a răspuns:

Pai eu sunt mai mare k prietena...si aceeasi problema...sunt primul ei iubit.multe semne de intrebare am avut si eu, ne certam pentru ca nu ne intelegeam(adica nu o intelegeam)si pana la urma am vb cu ea, mai mult, am vazut k unele faze nu le face intentionat ci pentru ca nu stia sa se poarte cu un iubit, da incet incet a inceput sa se schimbe, am inteles si eu k e mai mica si trebuie sa am rabdare cu ea.depinde si cu ce baiat esti.cat de intelegator e... mi-am dat seama k trebuie sa am rabdare cu ea. vb si u cu el...mai cedeaza si u...mai cedeaza si el.si poate reusiti...succes!

5 răspunsuri:
| moonY a răspuns:

Pai. daca a spus "dupa vacanta" poate ti-a acordat putin timp in care sa meditezi.sa iti dai seama daca il vrei cu adevarat langa tine.si daca raspunsul tau este "da, il vreau".nu ai nevoie de o formula a comportamentului.totul va veni din suflet.fii tu insati si apreciaza-l

| alex66om a răspuns:

Daaa...Stiu...Am patit asta cu o fata...reactiona la fel ca tine...Si exact asa s-a intamplat...eram primul ei prieten...Si ea era distanta de mine...asa ca ne-am despartit si ...crede-ma ca si acum regret lucrul asta...DECI:Explica-i ceea ce se intampla si prin ce treci... Explica-i ca faci asta datorita faptului ca el e primul tau prieten... EXPLICA-I TOT...asta vroiam si eu. o explicatie...(pe care nu am obtinut-o) si ...asta e!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu...probabil el este mai mare ca tine.parerea mea este ca ar trebui sa vb cu el.si sa il faci sa inteleaga lucru asta... daca te iubeste te va ajuta sa ''iti revii'' si sa fi cum isi doreste elhappy. daca nu vrea, asta inseamna k ar trebui sa nu consideri k a fost ceva intre voi si sa cauti alt baiat...nu e potrivit pentru tine.sau cel putin nu vrea sa **te creasca**...bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asi zice sa il lasi ca nu te iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca "sa ne cunoastem cand suntem singuri..." inseamna ca de fapt te pune pe jar, ca sa iti doresti sa fii cu el si cand o sa va intalniti ca sa va cunoasteti ...singuri, cu siguranta va vrea ceva mult mai intim decat crezi tu acum. Tu te gandesti ce gen de relatie doresti, cat de departe vrei sa mergi cu el si decizi ce vei face.