| SunShineyKidu a întrebat:

Propun o noua categorie pe TPU: "Oameni mari". Si aici sa nu intre toti copiii oligofreni si semiretardati care sa ceara teme sau sa umple site-ul cu semne de punctuatie tampite. Accesul sa se faca restrictiv, alegandu-se initial sa zicem 10 utilizatori in aceasta categorie (10 experti TPU). Iar apoi cine vrea sa intre in aceasta categorie (sa poata pune intrebari sau sa raspunda la intrebari) sa aiba aprobarea a minim 3 utilizatori deja existenti din aceasta categorie. Asta ar fi visul meu referitor la TPU, pentru ca in ultima vreme, desi suntem in vacanta scolara si teme nu mai sunt, intrebarile devin tot mai aberante. Singura sectiune unde mai gaseam cate ceva interesant era "Stiinta si filosofie", dar si aici s-au infiltrat tot felul de oameni cu intrebari de tip nonsens.

Ca idee, aprobarea s-ar face pe baza unor discutii in timp real, in care, dupa 10-20 de minute vedem daca avem de-a face cu un copil (ce intreaba de sex neprotejat la 14 ani, metin, statusuri de messenger, drame in dragoste la 12 ani, melodii noi, cum se fac bratari impletite de prietenie sau alte lucruri pe care le poate afla orice idiot in 20 de secunde dupa ce intra pe google.ro ) sau un om serios.

Totusi, pentru ca acest site, dupa cum observ eu, a fost programat de un stangaci (moderarea intrebarilor se face foarte greoi, grafica ar putea fi imbunatatita, baza de date crapa repede la prea multi utilizatori, dar, culmea, exista niste scripturi care nu permit sa pun eu prea multe puncte de suspensie in intrebare sau raspuns), o astfel de modificare pe baza de date cred ca este foarte grea, iar propunerea mea va ramane doar o idee utopica.

Totusi, pentru cei care s-au saturat (viitorii oameni din categoria "Oameni mari") de toate ineptiile pe care le citesc aici, va intreb:

Sunteti de acord cu propunerea mea? Cum vi se pare ideea?

Răspuns Câştigător
| Deny1333 a răspuns:

Stii... eu am 13 ani. Daca te uiti putin in intrebarile si raspunsurile mele, vei vedea ca nu ma incadrez in ceea ce ai spus tu. Asa ca, te rog frumos, nu mai generaliza. Cred ca ai fost si tu copil la timpul tau si e putin probabil sa fi fost tu mai destept sau mai calculat ca noi.
Ideea cu noua categorie e buna, ce-i drept, dar in loc sa interzici intrarea pustilor pasionati de porcarii, de ce nu te evaluezi putin? Nu cred ca esti cu mult mai presus de noi, asa ca, te rog frumos, data viitoare gandeste inainte sa vorbesti.
Bafta!

2 răspunsuri:
| Didi908 a răspuns:

Dc te elgi de copii? ha? tu nu ai fost copil? daca cineva propunea sa nu intre copii retardati ca tine haaA? ideea este rpoasta.voi oamenii mari va credeti tari si mari dar sunteti fraieri pentru ca spuneti "vai eu sunt mare si copchii aia. ce's cu ei? pot face ce vreau sa-i injur sa fac orice cu ei "nu? si tu ai fost copchil deci...
ideea ta e proasta!

| TraficantaaDePessos a răspuns:

Auzi, tu te crezi tare destept, nu? Nu te gandesti putin? E un fel de discriminare fata de noi, copii-adolescenti. Daca nu iti convine. poti sa pleci ca nu se supara nimeni! Nu ai fost copilraised eyebrows?
Daca vrem sa stim raspunsul la tot felul de intrebari, nu poti tu dormi? Apropo, daca numai Stiinta si Filosofie ti se pare ok de ce mai intri pe celelalte categorii?
Stai dracu pe categoria care iti place si nu ne bate pe noi la cap cu ideile tale proastehappy
Sunt de acord cu missOnisca voi adulti va credeti tare destepti si chiar nu aveti habar cate probleme poate sa intampine un adoloscent!
In concluzie, hai jet cu ideea asta a talaughing!