| ZOUKYE a întrebat:

De ce in categoria de pe TpU la "Religie" sunt postate intrebari despre filme de groaza si numai cu intrebari aberante cum ar fi"Exista Dumnezeu?" Daca aceasta categorie este Religie nu ar trebui sa fie intrebari numai despre Rugaciuni,biblie, cele 10 porunci etc?

Răspuns Câştigător
| GirlAlexia a răspuns:

Ar trebui dar uni nu stiu ce inseamna categorie in categoria religie ar fi trebuit sa intrebe depre rugaciuni unde gasesc o biblie din astea. Si penruca nu stiu uni daca exista Dumnezeu sa afle de la mine ca exista!

4 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Pff, ce răspuns ai primit, lol. Am văzut că majoritatea nu înțeleg, nu vor să înțeleagă că în categoria "Religie" se vorbește DESPRE religie, deci asta nu înseamnă "numai despre rugăciuni, biblie, cele 10 porunci", așa cum spuneai. Poți să porți o discuție mai largă despre anumite subiecte, contradicții, nelămuriri etc. Și nu este doar pentru creștini ori credincioși, asta nu înțeleg mulți. Se tot întreabă ce caută ateii acolo. Aiurea!
Și faza cu "există Dumnezeu?" nu văd de ce ți se pare ție aberantă, fiecare poate să își exprime punctul de vedere, să aducă argumente și să spună de ce cred ei în Dumnezeu ori nu, pentru asta e categoria aia, nu pentru "unde găsesc o biblie", lol!

| CautNume a răspuns:

Pentru intrebarile postate la categoria gresita exista acel chestionar ce apare userilor Seniori.
Nu vad de ce este aberanta intrebarea "Exista Dumnezeu?".

| GirlAlexia a răspuns:

Mersi de fundita!happy