| Lolkkk a întrebat:

Pun întrebarea aceasta pentru că nu mai vad niciun fel de soluție:deci m-am mutat de la mate info la stiinte ale naturii și îmi place clasa de stiinte dar tot la matematica nu mă descurc prea bine din cauza profesoarei pentru că la ore doar ne scoate la tabla pe bănci la fiecare oră și ne da exercitii grele la tablă și după la test ne dă ușoare.eu recunosc am vorbit cu mama și tata sa ma ducă la meditatii dacă s-ar putea și ei mama mi-a zis:eu întrețin casa asta și sa te mai duc și pe tine la meditații?
Acum o înțeleg dar anul trecut ramasesem corigent la fizica și mate și nu mai vreau anul asta sa dau iar corigență și am deja 2 note la mate pentru ca azi am dat test si vine a2a notă.mă puteți ajuta cu un sfat pentru a invata mai ușor?
Precizez ca 6 fete sau 8 de la noi din clasa știu la teste dar nu vor unele nici sa ne explice și nouă cum se fac măcar.deci ce să mă fac?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"la matematica nu mă descurc prea bine din cauza profesoarei...un sfat pentru a invata mai ușor?"

nu da vina pe alții, de vină ești doar TU. Sfat: fă exerciții până te plictisești și apoi, plictisit fiind, mai faci și altele

| dullcat a răspuns:

Buna.In ce clasa esti? Sigur gasesti si pe net explicatii cu materia.De exemplu pe YouTube este canalul Pauza de mate. Poti cauta dupa cuvinte cheie, inclusiv pe google.