| anonim_4396 a întrebat:

Purtarea sutienului de la o varsta frageda poate inceti cresterea sanilor?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu. Pentru a avea sânii fermi, poartă sutienul cât mai târziu, exerciții fizice (flotări).
Pa, pa.

| Cherry56 a răspuns:

Nu, asteas prostii oh go on dimpotriva ca le da o forma frumoasa sanilor dar trebuie sa fie unul de calitatewinking

| lucian a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o prostie sa porti sutien de la 10, 13, 14 ani.Doar daca ii ai prea ''dezvoltati''sa zic asa, dar tot nu e bine, pentru. ca ii porti cat ii porti, dar daca nu ti-i mai pui, se lasa sanii si o sa-ti ajunga pana-n... happy.
Sutien se poarta dupa ce ai nascut primul copil!
Si mai ales, nu mai cresc asa cum trebuie. Dar daca tot ii ai FOARTE mari, vorbeste cu mama ta.
Funda?

| MadaPhuuu a răspuns:

Nu.Doar ti se lasa in jos ca ale mamei tale daca nu are silicoane.Eu am purtat sutiene dar mi-a spus doctorita de familie sa incetez sa port sutiene. Mi-a recomandat bustierele.Sunt mult mai comode si fac o treaba mai minutata decat sutienele.Incearca!