| Antoniojrr584 a întrebat:

Puteti sa ma ajutati cu aceasta intrebare? Daca ma apuc de sala si as lua proteine pentru a-mi defini corpul, stiu ca daca nu mai mergi la sala se vor lasa muschii, dar nu exista NICIUN mod de a te lasa de sala fara sa se lase?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Unde se vor lasa muschi? masa musculara are o memorie, adica x care a mai facut culturism va creste mai mult in masa decat y incepator, nu se lasa nimic, nu scade nimic, decat daca bagi diete de alea nebunesti de infometare, tu trebuie sa faci culturism de 3 ori pe saptamana tot corpul = nu e greu, daca nici atat nu putem dedica corpului nostru pe bune, 3 zile din 7 zile, iar proteine 1, 86 grame per kg

http://dezvoltareapersonalitati.wordpress.com/......musculare/
http://dezvoltareapersonalitati.wordpress.com/......sculatura/

| Cosmin86 a răspuns:

Acelasi lucru se intampla si daca nu iei proteine, muschii incep sa scada. De-aia trebuie sa te antrenezi mereu.

Cunosc pe cineva care face sala de 41 de ani (acum are 60) si planuieste sa faca in continuare.

| Plato a răspuns:

E ca si cum ai intreba: nu exista niciun mod sa nu mai pui nimic pe foc si totusi sa nu se stinga?
Prietene, lucrurile se obtin prin munca, munca asidua si de durata, nu lucrezi 2 luni si apoi freci menta restul vietii si pastrezi rezultatele, nu asa functioneaza.