| Pro4K a întrebat:

Re TPU, Am o intrebare ce imi poate decide soarta si nu stiu ce sa aleg, asa ca am decis sa intreb aici.
Eu am terminat Profesionala anul asta si acum pana in septembrie trebuie sa aleg ce sa fac, seralul sau sa merg la zi, am medie mare pot intra usor la zi, dar imi este frica ca daca ma duc la zi voi repeta la mate, sunt praf vreau sa precizez ca trebuie ori sa fac 1.5 ani de seral ori 2 de liceu, vreau sa invat serios si sa iau bacul si sa merg la scoala de agenti din Campina.Nu stiu ce sa fac deoarece, eu stau mai rau cu materia la matematica si trebuie sa reiau tot din clasa 6 pentru a putea lua bacul.La inceput ma gandeam ca daca merg la seral o iau mai usor si pot eu invata eu acasa, dar dupa acum realizez ca poate la liceu sunt profesori mai buni si voi invata mai bine si mai rapid. Va rog ce imi recomandati? Sa merg la seral sau la zi si de ce. Mersi chiar nu stiu ce sa fac crying( cu viata mea.

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Mergi la zi. La seral merg cei care au alta treaba si nu au timp sa mearga la toate orele si sa se ocupe cum trebuie de invatatura. Mergi la zi si daca nu te descurci la mate, poti face meditatii sau sa inveti singur daca esti in stare. Gasesti o groaza de profi care ofera explicatii pe Youtube.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te primesc la zi, e mai ușor să înveți așa, seralul după orele de muncă este școală grea. Am predat la seral și știu.