| FlorentinAlexandru a întrebat:

Recent o fata cu care am mai vorbit a dat mesaj si mi-a spus ca ma place si vrea sa fim impreuna, eu am raspuns si i-am spus ca o plac si vreau sa ne vedem maine, inainte ne-am sarutat de cateva ori dar dupa ne-am indepartat, sau m-am indepartat ca prostu, ce ar trebui sa ii spun ca sa fim impreuna dar nu asa direct : - vreau sa fim impreuna?

Răspuns Câştigător
| CristiVoda a răspuns:

Poti sa începi sa comversezi cu ea, sa o intrebi ce mai face, ti aș da acum niște ideii de întrebări și abordării :
-Buna, ce mai faci.
-Nu am mai vorbit de mult
-Mi a fost dor sa vorbesc cu tine
După ceva timp de discuție I ai putea spune :
-La un moment dat, nu am gândit... Nu mi am dar seama cât de prost am fost...
-am realizez ca trebuie să ma indept față de tine
-Aveam minte de copil
-Nu credeam ca pot pune suflet
- Mi am dat seama ce am piedut
-M-ai putea ierta?
Dacă discuția merge bine
Spune I
-Am realizat ca nu pot sta fără tine
- Am inceput sa ma gandesc mereu la tine... Involuntar
-Chiar te iubesc?
Dar poti sa ai și propia ta abordare, să fi sincer, cu, cuvintele tale ✌

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Păi din moment ce ați recunoscut amândoi că vă placeți, ieșiți, vă sărutați, planificați întâlniri în continuare și o să fie cam evident