| Mdll966 a întrebat:

Recomandati crema MIBAZON pentru acnee?

2 răspunsuri:
| DeyutzaDeea a răspuns:

Da, e destul de buna happy

| AlleAlllexandra a răspuns:

"1. În funcţie de zona corpului pe care este aplicat şi în funcţie de tipul şi gravitatea afecţiunii dorite a fi tratată, Mibazonul îşi poate face efectul într-o perioadă de timp mai îndelungată, într-adevăr;
2. Pe zona feselor, unguentul poate fi aplicat minim o dată pe zi, optim de două ori pe zi şi maxim de trei ori pe zi, după spălare/igienizare, pe o perioadă de timp de minim 14 zile consecutiv, optim 28 de zile consecutiv şi maxim (până la) 3 luni de zile consecutiv, cu 3 zile pauză după fiecare 3 săptămâni de aplicare consecutivă;
3. Este posibil ca în cazul dv. Mibazonul să NU aibă niciun efect semnificativ;
4. Dacă veţi folosi Mibazon minim 14 zile şi nu veţi observa nicio ameliorare semnificativă, puteţi stopa administrarea unguentului; mai departe, pe drumul către vindecare, vă puteţi trata problema dermatologică făcând o cură EXTERNĂ cu tinctură de mărului lupului şi cremă de mărul lupului şi gălbenele, astfel: în fiecare seară, timp de 40 de zile consecutiv, spălaţi-vă zona afectată (fesele), după care tamponaţi-vă leziunile, `coşurile` respective, cu o dischetă cosmetică îmbibată în tinctură de mărul lupului; aşteptaţi 5 minute, după care aplicaţi-vă puţină cremă de mărul lupului şi gălbenele, masând pielea gentil pentru a stimula absorbţia;
Tinctura şi crema pot fi achiziţionate dintr-un plafar, chiar şi on-line!
5. Mibazon nu tratează petele, printr-un mecanism direct, ci doar stimulează atenuarea lor, printr-un mecanism indirect, pe care îl exercită prin intermediul prednisolonei! Mărul lupului tratează petele, deci...winking
Consultaţi un medic fitoterapeut.
Însănătoşre grabnică.
Dumnezeu să vă binecuvânteze. "