| anonim_4396 a întrebat:

REstul de gumaangry adica era o guma si am mai luat'o eu cu mana. acum e mai inchis blugul acolo. se ia la spalat? am incercat cu fierul de calcat peste o foaie da nu mergestraight face

4 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Tii o punga cu gheata pe pata si dupa intarire razuiesti. E la fel cum a zis alllinna numai ca nu poti baga blugii in frigider laughing

| AldanaBlue a răspuns:

Trebuie cu apa rece. Guma trebuie sa se intareasca. Apoi dai cu o lama peste si freci locul cu ceva abraziv. Am auzit si de varianta cu cafea neagra. Inmoi putina vata sau o carpa in cafea neagra si stergi pata.
Cu fierul si cu foaia se scote ceara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Blugii se introduc in congelator, guma se intareste si o poti razui, sau, am vazut la Brainiac, otet.

| adriana_8769 a răspuns:

Buna, Incearca sa pui niste gheata deasupra sa se intareasca, apoi o desfaci cu mana. Poate deja ai scos guma, dar nu era nici un raspuns si am zic ca poate ajut. Merci