Întrebare recomandată | Alexandra374 a întrebat:

am un tricou cu un scris pe spate si nu stiu cum il pot scoate. am auzit ca cu fierul de calcat si foaie oare merge?

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Adauga un alt material peste! poate sa scrie ceva pe materialul adaugat sau poate fi pur si simplu un material care sa mascheze si sa nu atraga prea mult atentia. Daca incerci sa dai cu ceva pe tricou pentru a disparea scrisul, s-ar putea sa dispara si materialul din acea zona! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa-l arzi o sa mearga destul de bine

| AlexxxButaaa a răspuns:

Metoda cu fierul de călcat este cea mai buna

| PaunPaul a răspuns:

Daca este pus ceva gen o foiae de plastic (transfer termic) poti sa faci asa dar daca este imprimat pe tesatura eu stiu daca il bagi pe tot in clor

| Dobre_Adriana_1987 a răspuns:

Daca e imprimat cu material tip plastic (adica nu pe tesatura, ci atasat), pui o foaie de hartie si cu fierul incins dai deasupra hartiei, pana se incalzeste si se transfera dupa tricou pe hartie.
Atentie sporita - s-ar putea sa ai nevoie de mai multe coli.
Funda :?! happy