| anonim_4396 a întrebat:

Rosia este un fruct sau o leguma ?

65 răspunsuri:
| casperikz a răspuns:

Daca ati fi invatat cu adevarat biologie ati afla ca rosia este un fruct! intrebati multi profesori de biologie etc, daca v-ati duce la piata toti ar spune ca este o leguma...pentru ca iei nu s-au interesat ce este cu adevarat, dar documentativa mai bine si veti afla ca este un fruct

| casperikz a răspuns:

Rosia din punct de vedere botanic este un fruct, daca se consuma impreuna cu alte leguma nu inseamna ca si ea e o leguma

| Sergiu_Necea_1986 a răspuns:

Rosia este o leguma cu fruct

| lilia31 a răspuns:

Fruct