| beautyfull a întrebat:

Sa ars fierul de calcat si a iesit fum si m-am fript si ma ustura cu ce sa-mi dau sa numi ramana semn va rog ajutati-ma pliz funda!

3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Cel mai bun unguent in astfel de cazuri este Triamcinolon S (7, 5 lei). Ustura putin cand il aplici, dar pe urma iti trece si nu faci nici besici si nici nu ramai cu semne. L-am testat pe propria-mi piele intr-o arsura cu ulei incins. Nu mi-a ramas niciun fel de cicatrice. Sanatate maxima!

| Any a răspuns:

Pui sare de bucatarie pe arsura si pentru a-ti trece senzatia de caldura pune intr-un paharel sau pe un prosop otet si pune pe rana. Funda!

| JustMe_8472 a răspuns:

Pune-ti apa rece, gheata dar exista un spray: OXIMED.E intr-un tub alb cu rosu.Se gaseste la farmacii.Dar e vreo 50 lei