| Chan_Lore_1974 a întrebat:

Sa ii spun lui mama ca fumez? Imi este foarte frica.

Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

Ar trebui sa-ti fie. Daca ii zici nu va avea cea mai buna reactie, la inceput poate va crede ca glumesti.Mai bine te-ai lasa intr-un timp cat mai scurt, astfel nu va mai apuca sa afle, desi cel mai bine ar fi sa-i zici, cu calm si intr-un mod mai indirect cand e bine dispusa.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Spune-i.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca trebuie sa spui.
daca tu crezi ca esti asa cool pentru ca fumezi, trebuie sa iti si asumi asta

| cristimihailov a răspuns:

Poate ar fi mai frumos sa ii spui ca te-ai lasat...

| vocea a răspuns:

Trebuie sa ii spui adevarul doar daca vrei sa te lasi.

| FaraNumePls a răspuns:

Spune ca este mai bine

| gratargratar a răspuns:

Solutia nu este sa-i spui maica-tii ca fumezi, ci sa te lasi de fumat. Deci faptul ca-i spui sau nu este egal cu 0. Tu trebuie sa te lasi de fumat. Asta trebuie sa faci. Fumatul nu numai ca te ucide dar te si saraceste.

| Desireღ a răspuns:

"Mamă, vreau să îţi pufăi ceva. Ar fi o scuză fumată să îţi spun că am fost obligată. Pur şi simplu mi s-au afumat gândurile. E posibil să mă faci scrum după ce îţi voi spune. But I kent, vă spun..."

Sau puteai să profiţi şi tu de revelion şi le ziceai, csf

| deeeaqq a răspuns (pentru Desireღ):

I-a distras Dan Negru atenţia. blushing

| ØverTheRainbøw a răspuns:

Cati ani ai?

| simo102 a răspuns:

Oricum o sa afle intr-o zi.La mine au reactionat foarte urat cand au aflat.Dar acum m.am lasat, si iti spun ca este foarte bine.Cred ca o sa te pedepseasca daca o sa ii spui.

| Roxana17Andreea a răspuns:

Ori iti asumi si ii spui, ori te lasi de fumat. de aflat v-a afla oricum, si daca afla din alta parte, nu de la tine, nu v-a fii deloc ok. parerea mea