| rena98 a întrebat:

Sal.Credeti ca ar trebui sa mai fiu prietena cu o fata care sta cu baiatul pe care il plac.

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

Bună!
Acum cred că între tine și prietena ta există o ''rivalitate'' pe un băiat. Dar ea știe că și tu îl placi? Dacă ar ști poate ți l-ar lăsa ție să te bucuri de el, dar dacă știe înseamnă că este egoistă și îl vrea doar pentru ea. Însă dacă această fată o cunoști de multă vreme, și sunteți prietene bune, nu cred că ar trebui să renunți la ea. O prietenie trece și prin foc! Dacă ai fi dat mai multe informații despre fată, ți-aș fi răspuns mai clar. Oricum, nu lăsa un băiat să va strice prietenia. Poate la un momentdat se vor despărți și tu o să îi iei locul! O zi plăcută în continuare.

6 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Daa! Normal, doar nu vrei să strici o prietenie pentru un boy nu? raised eyebrows

| eliaclodia a răspuns:

Nu, daca vrei sa-l cuceresti tu. Sau da, daca vrei sa te strecori ca un sarpe pe la spate, sa-l mananci cu fulgi cu tot si sa o lasi inlacrimata pe, cum o cheama?, ma rog pe mandolina atragatoare de valeti de pica. Oricum cineva o sa te pedepseasca si in prima varianta si in a doua, deoarece o sa te dai de gol, uite chiar maine. Dau in bobi si iti ghicesc: vei uita sa-ti intorci privirea de la el, timp de 5 minute bune. Apoi vei scoate limba, rosie de la guma, ori poate albastra.

| eliaclodia a răspuns (pentru eliaclodia):

Nu uita: vei purta cravata si sosete in dungi, sa fie ca in filme.

| AmyClau a răspuns:

Depinde... daca ea stie ca il placi nu ar mai trebui! Dar acum depinde... sta cu el pentru a te face pe tine geloasa? Sau sta cu el pentru ca ii place compania lui? Aici tu trebuie sa analizezi lucrurile!winking Dar priveste partea buna a lucrurilor! Poate sta cu el pentru a incerca sa vorbeasca cu el si sa afle daca te place!winking
Incearca sa clarifici lucrurile intr voi doua! Prietenia se bazeaza pe respect si comunicare! Incearca sa ii spui ce te deranjeaza si vezi care va fi reactia ei!
Sper sa te fi ajutat! Mult succes! kiss

| Rihhana a răspuns:

Ra stie ca-l placi? Daca stie, atunci depinde... daca baiatul o place pe ea? Dar daca nu stie. spune-i Dar nu face multe eforturi daca stii ca el o place pe ea Stiu ca e greu sa te obisnuiesti cu ideea.dar na-i incotro!

| alwayswithyou a răspuns:

Depinde daca ea il place pe el si daca ea are vreo intentie rea asupra ta sau asupra lui