| anonim_4396 a întrebat:

Daca am media generala 8, 65 am sansa sa intru la liceele N.Iorga,Tudor Vladimirescu, Elena Cuza, I.L.Caragiale sau Lovinescu.La care am sanse mai mari sa intru. Daca vrei scriele in ordinea in care am sansele.Mersi! Funda

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Daca inveti si tragi tare in jumatatea asta din an poti intra la oricare dintre ele! Chiar daca media generala nu te avantajeaza ti-o poti duce spre 9. 00 sau chiar trece de acest prag daca iei note bune la cele doua probe scrise din iunie.Bafta!

2 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

La Colegiul Elena Cuza din Bucuresti sigur ai sanse! Este un liceu extraordinar de bun cu profesori pe masura!

| BooBU a răspuns:

Pai nu ai spus orasul? Si asa nu te pot ajuta. Spune-mi orasul unde vrei si atunci iti voi da niste raspunsuri concrete. TE pup