| allexandru a întrebat:

Sal imi place de o fata de la mine din clasa pe care ocunos de cam 6 ani, se uita uneori insistent la mine dar nu stiu daca ma place, cum mai pot sa imi dau seama?

4 răspunsuri:
| PurpleLadybug a răspuns:

@gangster: ce naiba cauti aici daca numa' sa dai acel link la fiecare intrebare? cei care posteaza intrebari aici au nevoie de raspunsuri folositoare, nu de linkul'ri inutile ca al tautongue obisnuieste'te cu ideea!

@allexandru: intra in vorba cu ea, incepand de la un subect banal. Tu o placi pe ea? Ma rog. cand vorbesti cu ea, fii atent la cum te priveste (ochii fetelor exprima multe sentimentewinking ).
Sau, daca ai curaj laughing poti merge sa o intrebi. DAR: nu o intreba de fata cu prietenele ei, cere'i un raspuns sincer, uita'te adanc in ochii ei atunci cand ii pui intrebarea, vezi daca roseste. Toate semnele stau sub nasul tau, ai grija sa\cum le interpretezihappy
Take care! Succespeace sign

| miauu a răspuns:

Daca se uita la tine sigur te place
winking

| danutz_8631 a răspuns:

Nu stiu frate! Nu ma amestec in astfel de lucruri (prea des).

| allexandru explică:

Ms, mult MISS PURPLE, raspunsul tau e foarte folositor