| Gorila12 a întrebat:

Salut, multa lume se plange in baie ca miroase a tigara electronica si as vrea sa stiu daca vape e mai eficient de luat si la scoala acum cu restrictiile, care sunt foarte multi fumatori se ascund in baie.Ce ar merge ceva asa mai stealth, Vape?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vape-ul si tigarile sunt INTERZISE in scoli si interzise minorilor, fiind ilegale.

| Gorila12 explică (pentru Violleta2022):

Ai dreptate dar eu fiind dependent… ce sa fac Violeta? maxim ma pot abtine 2 ore fara tigara asa ca nu e asa usor.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gorila12):

La 17 ani ai devenit dependent de tigara?
Pai este vremea sa renunti definitiv la ele, simplu si strict: nu le mai cumperi, nu le mai fumezi, nu mai mergi unde se fumeaza si scapi de adictie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimic.
te abtii si dupa scoala, acasa la tine sau in orice alt spatiu care nu e scoala sau institutie publica fumezi ce vrei

| dullcat a răspuns:

Cel mai eficient e sa nu iti iei nimic.Economisesti bani si nu iti formezi un obicei care se tranforma usor in viciu, intr-o perioada critica din viata ta, adica adolescenta.Bafta.

| Gorila12 explică (pentru dullcat):

Fumam un pachet pe zi este deja

| dullcat a răspuns (pentru Gorila12):

Foarte rau.

| literallythesamebruh a răspuns:

Până și prostiile alea de vape-uri au un miros specific pe care, personal, îl urăsc. Dacă "multă lume" fumează în baie, lucru clar interzis, de ce nu vrei să fii tu ăla nepătat?