| Cristiano_5927 a întrebat:

Sal TPU am mare nevoie de ajutor am 19 ani si am 1.83 si 94 kg si as vrea sa slabesc 15 kg? in cat timp pot si cum?big grin

daca puteti sa imi dati o dieta care a mers big grin

2 răspunsuri:
| abubusd a răspuns:

Este greu de spus in cat timp; cred ca in 5-6 luni, dar asta depinde de cat de mult iti doresti si de cat de mult lucrezi pentru a ajunge acolo.

Cat mai mult sport - alergarea si exercitiile cardio sunt cele mai bune si trebuie facute in fiecare zi - aprox 30 - 40 de min.
Fara dulciuri, sucuri.
Paine mananci doar de dimineata (maxim doua felii).
Nu mananci nimic dupa ora 6.
Trebuie sa ai 3 mese pe si si doua gustari. Incearca sa mananci numai fructe la gustari.
Bea cat mai multa apa (2 l pe zi).
Intre mese, cand simti nevoia sa mananci ceva bea apa.
Abdomene, flotari si alte exercitii de genul asta e de preferat sa incepi dupa ce slabesti, pentru a iti sculpta corpul. Nu te obosi sa le faci acum pentru ca nu te ajuta sa slabesti decat putin, doar iti maresc si intaresc muschii.