| Anonymus3000 a întrebat:

Cum as putea sa ma imprietenesc cu alti copii de la scoala mai mari ca mine eu am 12 ani si sunt a 6a si uni colegi sunt prieteni si se inteleg bine cu alti mai mari. cum as putea sa ma imprietenesc si eu cu ei, si chiar cu alti care am avut certuri. nu sunt foarte sociabil deci va rog ajutor dau fundita repede

1 răspuns:
| AYoRollLikeABuffalo a răspuns:

Nu stiu, eu in locul tau m'asi duce la un curs.De exemplu la noi se organizeaza un curs de fotografie, sau te inscri pentru vreo olimpiada (cam stupid poate?laughing ) si cand mergi la pregatire, e clar ca te intalnesti si cu altii mai mari.sau pur si simplu faci cum face clasa noastra laughing. Daca e cineva e interesat de altcnva mai mare se duce la persoana respectiva si se baga in seama cu ea, ii cere id'ul si dupa thotul vine de la sine.Io mi-am facut destui prietenii prin metoda asta(chiar si vre'o 2 boys cre imi plkeau fff mult), si daca nu ai tu curaj, pune pe altcineva sa o faca in locul tau :dwinking