| Kent2012 a întrebat:

Sal TPU daca fumezi de la 12 ani, fumatu poate opri dezvoltarea. P.S: Daca le pufai nu sa tragi in piept?
deci intrebarea e daca fumatu orpeste cresterea

4 răspunsuri:
| ThisSummerIsZu a răspuns:

Daca le pufai e mai grav decat daca tragi in plamani. Pufaitul inseamna sa le tragi in gat iar asta duce la CANCER in gat (apare mult mai des decat cel la plamani).
Parerea mea renunta la ele de tot iti distrugi viata.

| motolo9ve a răspuns:

Daaa,mai ei inebuni? De ce te apuci de fumat? ce vrei sa dovedesti cu asta? nu-ti strica sanatatea.Multi de vor lasa balta si critica si alte chesti doar pentru ca tu vrei sa te dai smecher? Fi serios revinoti nu fi ca ceilalti 'destepti'' dao incolo ca n-are rost.e vorba de sanatatea ta si in ultimul caz de bani. Mai gandeste-te o dat.NU FA O ASEMENEA GRESEALA!

| cosminandrei a răspuns:

Ba dependentule ai mai pus de 3 ori intrebarea asta! ai 12 ani zici? inloc sa dai aia 10 lei pe o pizza ceva bun tu dai pe tigari? iti opreste dezvoltarea si daca le pufai faci cancer la gat, si nu cu timpu cum e canceru pulmonar, cancerul la gat poti sa-l faci si intr-un an...nu fi prost, copile!

| Bella20 a răspuns:

Da opreste cresterea.Din pacate!straight face.