| BBlackHearttt a întrebat:

Sal TPU e vorba despre minecraft de unde fac rost de lipici pentru piston sau cum il creez/craftez Dau

5 răspunsuri:
| Lut_Kanni_1996 a răspuns:

Trebuie sa omori mazgele mici, ele iti vor da cateva bilute de mazga. Acela e lipiciul!

| Flavius890 a răspuns:

Salut.Crd ca te referi la lipicul ala verde. Acela il primesti cand omori viermii verzi. Si pistonul se face usor Intra pe wikiminecraft pentru mai multe informatii. Funda plz! sad

| BBlackHearttt explică (pentru Flavius890):

Unde gasesc viermi aia verzi? iti dau funda

| radulycu11 a răspuns (pentru BBlackHearttt):

Se numesc slime-uri si se gasesc foarte greu! De obicei in cave-uri (pesteri) foarte adanci si lipiciul ala verde se numeste slime ball. Sper ca Te-a ajutat!

| Floare123 a răspuns:

Simplu trebuie sa te duci undeva departe unde gasesti salcii...acolo daca te duci putin mai in interior trebuie sa gasesti ceva ce sare si sunt verzi si uriase trebuie sa le omori ca sa primesti bilute verzi adica mazga, sau poate te referi la clay acela il gasesti in apa si daca le spargi iti da argila nispe bilute mici acela daca il craftezi cu cate patru poti obtine clay Funda? big grin