| alex9994 a întrebat:

Sal TPU.Problema mea este ca ma simt foarte singur.Nu am niciun prieten, toti colegi se rad de mine si ma injura, am 17 ani si inca nu am avut prietena sad, nu ies niciodata din casa. De ce sa mai traiesc? Nu mai suport viata asta.Stau si vad cum trec ani si vad colegi mei cum au prietene, ies la discoteci.Nu mai are rost sa lupt. Mi-a trecut de multe ori prin cap sa ma sinucid si inca ma mai gandesc crying(

1 răspuns:
| cal3star a răspuns:

Salut. Alex nu trebuie sa te gandesti la sinucidere e cea mai mare tampenie. gandeste-te bine inainte. O SINGURA VIATA AI traieste-o. Nu ai vazut cum plang la tv toti dupa cei care s-au sinucis...

Acum hai sa privim o alta parte mai buna. Uite ce iti propun eu. Gaseste un talent (magie, jonglerie, flourish, bmx, orice) care te face mai special si atunci vei fi in centrul atentiei. Eu sincer am decat vreo 5 prieteni ADEVARATI, restul nu dau nici 2 bani pe ei. Si eu traiam mai singur insa... trebuie sa iti faci curaj sa te integrezi.
O prietena iti vei gasi cu timpul, si aia care rad de tine sunt cei mai handicapati copii, mai ales aia care isi pierd timpul prin discoteci.

Succes, si sper sa asculti sfatul meu (eu de exemplu fac magie, jonglerie si flourish si sunt foarte respectat in oras, sunt luat si la misto dar ma cac pe aia... )

SI NU TE MAI GANDII LA SINUCIDERE!