| Guandamera a întrebat:

Sal TPU. Sunt in clasa 9 la profil stiinte ale naturi si in semestrul 2 a-si sa ma transfer la matematica-informatica in cadrul aceluiasi liceu, motivele sunt foarte serioase. Am media de admitere mai mare decat ultima medie cu care s-a intrat. In aceea clasa se afla 30 de elevi, oare as putea sa ma transfer? La noi in liceu se afla clase de a 9 si cu 31 si cu 32 de elevi, dar aceia s-au putut transfera fara sa aiba medie. Oare o sa imi accepte transferul?

1 răspuns:
| Deea a răspuns:

Da, desigur ca iti accepta. Am o colega care de asemenea s-a mutat din clasa tot din semestrul 2, si nu a avut nicio problema. Deci, nu vad ce ce nu iti accepta transferul. Ar fi o varianta sa nu mai ai loc in clasa, dar nu prea cred.