| Anonim1842 a întrebat:

Sunt la liceu si sa fiu sincer nu am mai avut nicio iubita.....imi doresc sa imi fac o iubita dar problema e ca nu stiu ce sa fac ca sa o fac sa ma placa.Nu am mai avut nicio iubita deci nu prea stiu cum sa ma bag in seama cu ea. Si problema e ca sunt timid si nu prea stiu cum sa ma fac auzit nu am acel tupeu cu care vorbesc colegii si cu care se baga in seama cu cineva.Si mai am o problema cam destul de grava adica nu am prieteni am doar 1 cu care ies pe afara dar in rest nimic.Tot din vina ca sunt timid nu stiu cum sa ma fac auzit cum sa vorbesc cu colegii cum sa ma imprietenesc cu cineva sa ies pe afara cu el nu am un GRUP ceva de prieteni.Cand eram mic aveam dar acum toti au plecat si sincer nu mau acceptat la ei in grup.Ce sa fac? Stiu ca ar trebui mai intai sa-mi fac prieteni ca sa am o iubita dar ma integrez extrem de greu sunt putin tacut nu stiu cum sa ma bag in seama si nu prea sunt genul ala sa se dea la bataie daca cineva se ia de mine ba chiar ezit si dupa sunt catalogat ca un prost pentru ca las pe altii sa ma loveasca si eu ezit bataia si ma cred slab si de aceea nu pot sa ma integrez mai deloc.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

NU am inteles nici eu de ce sa-ti faci prieteni ca sa ai o iubita....cum vine asta, agata ei pentru tine, sau ai nevoie de cineva sa-ti arate ce sa faci?
Eu spuns a o iei cu inceputul!
Cand iti afci prieteni, iti faci prieeni dar nu-i amesteci cu iubita, nu-i inviti la plimbariel atle cu iubita, ca nu-i furmos si nici sanatos! Fetele nu vor accepta sa iesi cu ele si totodata si in compania altui baiat.
Pune ochii ep o fata din scoala de la tine si intra in vorba cu ea, invit-o undeva si daca o inviti, exte exclus sa-ti inviti si prietenul!
Cand iesi cu o fata, nu mai chemi pe nimeni, mai ales primele dati cand incepeti sa va cunoasteti.
In timp, daca ai un grup de prieteni, o introduci lor si iesiti cu acel grup.

| WaterDrop a răspuns:

LuL, prieteni ca sa ai o iubita? De ce? Cand obosesti in pat, il suni pe vreunul sa faceti schimb pana iti revii sau de ce? Aberanta treaba, tu esti cel mai bun prieten al tau, iar daca mai gasesti unul care sa tina la tine cu adevarat atunci deja sunteti destui.Restul sunt doar persoane cu care umpli timp si inveti ceva nou (de preferat categoria celor de la care ai ce invata si altceva in afara de fotbal).

Dublu LuL, daca nu sari la bataie esti prost? Autoapararea este ok, dar sa sari la bataie pentru cel mai mic lucru, este pura idiotenie.Mergi si tu pe la sala putin, ia niste cursuri de autoap, iar urmatorul care mai pune mana pe tine, fii sigur sa-l lasi fara ea si uite asa ai scapat de o problema.Sala si sportul in general te pot ajuta sa si capeti mai multa incredere in tine.

Ca sa ajungi sa-ti faci o iubita, trebuie intai de toate sa fii capabil sa vorbesti cu ele, ceea ce se pare ca reprezinta o problema pentru tine.Un mod usor de a trece incet incet peste asta este sa le saluti pe toate zilnic pe strada, cand treci pe langa el.Irelevant ce varsta au, saluta`le si vezi`ti de drum.Cand prinzi mai mult curaj, arunca si o vorba dupa acel salut, orice tehnic, nu conteaza atata timp cat spui ceva.Mai tarziu le vei transforma in complimente si invitatii.Si incet incet vei vedea ca nu te mananca niciuna daca vorbesti cu ele. Daca te refuza, sa nu`ti pese prea mult pentru ca deja ti-ai indeplinit scopul de a scapa de timidate, inveti unde ai procedat gresit si treci la urmatoarea pentru ca sunt o multime din care poti alege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i naibii de prieteni. Ok asculta-ma. Ca fata cel mai mult urasc baietii disperati sa fie intr o relatie. Aici pe TPU merge sa pui intrebari de genu fiindca esti anonim dar SA NU ARATI ASTA IRL. E dezgustator. Pe fete NU trebuie sa le faci sa creada ca ai nevoie de ele ci ca ele au nevoie de tine. Acum daca esti timid cel mai bine e sa te ascunzi sub masca unei false arogante. Fiindca fetelor le plac nesimtitii.

| Anonim1842 explică:

Eu m-am referit la prieteni pentru ca nu stiu daca o fata ar vrea sa stea cu un antisocial care are doar 1 prieten si mai pe nimeni cu care sa iasa pe afara. Si gen daca imi place de o fata din liceu pe care o nu cunosc sa ma duc pur si simplu sa o salut si sa ii vorbesc mi se pare putin ciudat(adica fata o sa fie ceva gen ce vrea asta si de ce vorbeste cu mine).Cei care aveti iubite cum ai facut sa te placa?