| BlackHear7 a întrebat:

Vreau sa intreb despre ubuntu Vreau sa folosesc yahoo messenger sa joc counter strike, metin si vreau sa stiu cum. altceva mai multe informatii legate de ubuntu un cleaner bun, a si nu vreau messul ala e urat..., Nu-mi spuneti ca e mai bun win xp si alte chestii legate de ce folosesc ubuntu. m-am lamurit si merge de mii de ori mai rapid ca xp si + ca am un pc cam slabut va rog frumos ajutati-ma cu mai multe informatii

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu vei reusi niciodata sa joci jocuri pe linux. linuxul nu e facut pentru asa ceva. doar daca iti pui o masina virtuala si pui un windows pe ea, dar tot iti va consuma resurse. mai exista si un emulator se numeste wine pentru aplicatii windows, dar sa nu te astepti la prea multe de la el.

pentru messenger foloseste pidgen. nu exista versiune de la yahoo pentru linux