| catalin033 a întrebat:

Sall all... Poate va intrebati ce caut eu pe aici ( si eu ma intreb acelasi lucru ). Ei bine problemele mele sunt ceva mai "intime", sunt foarte pesimist, si am ganduri sinucigase sad. Sa va fac o mica descriere a mea : Sunt un baiat amuzant, de treaba, imi place sa fiu in centrul atentiei, multe din prietenele mele ma considera dragut, insa eu cand ma uit in oglinda imi vine sa imi dau cu ea in cap sad, la scoala ma descurc bine, ador matematica, chimia, fizica, insa urasc biologia. Ei bine daca as citit aceasta descriere as considera ca persoana descrisa nu are nici o problema. Colegi habar nu au ce probleme au ei, cand sunt inconjurat de prieteni glumesc, ma simt bine. Insa marea mea problema este ca nu am o persoana cu care sa vorbesc, pur si simplu simt ca toate persoanele apropriate mie se indeparteaza incet. Acum 1 an si cateva luni ma simteam perfect insa lumea mea a inceput sa se prabuseasca, de cand tatal meu a fost rapus de cancer simt ca traiesc degeaba, si nici in ceea ce priveste planul sentimental nu stau mai bine, deci putem spune ca sufar din dragoste. Deci parerea mea este ca am cazut in prapastia numita depresie sad, si nu am pe nimeni care sa imi arunce o funie si sa ma scoata de acolo. Ce caut aici? habar nu am, niste sfaturi, orice laughing, am decis sa va spun povestea mea deoarece voi nu ma cunoasteti, nu stiti nimic despre mine happy

5 răspunsuri:
| TipaInNegru a răspuns:

Hei iti spun sincer ca in viata o sa ia parte de multe probleme si saa te sinucizi nu e solutia ce mai bine e sa-ti gasesti un prieten buna cu care sa vorbesti crede-ma cand cazi odata si odata trebuie sa te ridici.Si in legaura cu pierderea a vuta tatal taue inca cu tine chiar daca nu vezi el te acolo.Iar prietenul pe care tu il doresti poate fi si un caine eu iinainte era foarte suparata si atal meu mi-a adus un caine totul s-a schimbat radical inainte n famili mea erau doar lacrimi acum apar i zambete.Dar daca vrei un prieten uman putem tine legatura si poate te pot ajuta.OK sper ca te-0am ajutat!:3

| catalin033 explică (pentru TipaInNegru):

Ei bine. am si eu un "catel" ( este atat de mic si dragut in cat nu il pot numi caine happy ) pe care il iubesc neconditionat, insa nu pot vorbi cu el laughing, sau as putea sa ii spun problemele mele insa daca imi raspunde trebuie sa ma duc la un control laughing, m-am gandit la scrierea unui jurnal insa nu sunt foarte bun in ceea ce priveste ascunsul obiectelor laughing. In ceea ce priveste propunerea ta. nu stiu ce sa zic laughing, 50% as dori sa tinem legatura. totusi lasa-mi un id de messenger. Iar tomica, e greu sa gasesti o persoana dispusa sa te asculte, si ai nevoie si de timp pentru a cunoaste acea persoana deoarece nu poti cunoaste o fata in club aseara si azi sa ii zici ce probleme ai tu acasa. Eu nu vreau sa ma sinucid insa pe zi ce trece ajung la concluzia ca aceasta este metoda cea mai sigura si rapida de a scapa de suferinta

| catalin033 explică (pentru TipaInNegru):

Nu stiu ce sa zic in legatura cu propunerea ta, dar totusi lasa-mi un id de mesenger

| TipaInNegru a răspuns (pentru catalin033):

Uite. Asta e id meu :gregarstefana@yahoo.com

| tomica25 a răspuns:

Hey,pai daca esti in depresie nu e o solutie sa te sincizi, trebuie sa fi puternic pentru tatal tau, si ar fi foarte bine daca ti-ai gasi o prietena care sa te asculte si sa te inteleagahappy