| nimenicunimic a întrebat:

Sall am 16 ani si familia mea sta cu chirie de cand ma stiu si vorbesc serios e naspa dar acum find putin mai mare pot sa imi dau seama de lucruri si pana pe 28 februarie chiar cand e ziua mea de nastere... trebuie sa ne mutam pentru ca e ultima zi in care ne mai lasa propietara sa stam ea nu vrea sa ne mai tina si e naspa sentimentul asta nu cred ca puteti sa intelegeti dar as vrea sa stiu ce am putea face am cautat tot orasul dragasani chiar si case de inchiriat dar degeaba. nu am gasait nu stiu ce sa fac sunt putin speriat. si nu imi vine sa cred ca. sunt sarac pentru ca nu am casa mea nu stiu ce sa fac ajutati-ma daca stiti voi vreo chirie sau modalitate

P.S putem sa inchiriem un apartament pana in 500 de lei daca stiti va rog mult si frumos

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mutati-va la tara, chiria acolo este mult mai mica ca la oras!

| nimenicunimic explică (pentru Violleta2022):

Am incercat sa cautam si la tara. dar numai promisiuni degeaba.
desi azi a gasit mami o garsoniera sa vedem ce zice. mersi pentru mesaj

| Violleta2022 a răspuns (pentru nimenicunimic):

Imi pare sincer rau de situatia voastra. Stiu, sunt multe familii in tara care trec prin asa ceva si sper ca, tatal tau sa aiba noroc, sa faca ceva banuti acolo si sa va reveniti curand.
Asta ar trebui sa fie un motiv destul de solid pentru tine, ca sa inveti pe rupte, sa obtii bursa de la stat si sa faci o facultate care te-ar putea propulsa intr-o cariera mai buna, sa-ti poti ajuta si parintii.
Intre timp, priveste partea buna a lucrurilor, sunteti sanatosi si asta este formidabil in zilele de azi, cand toata lume aare o poblema de sanatate.
Pana atunci, nu disperati! Soarele este imediat dupa colt, trebuie doar sa aveti rabdare!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Olx
imobiliare.ro

sunt multe site uri in care poti gasi oferte de inchiriere...

cat despre "sunt sarac ca stau in chirie" e un mare mit. Asta e doar o boala a romanilor ca proprietatea le ofera un statut social.

| nimenicunimic explică (pentru suntserios):

Multumesc mult pentru sfat si pentru incurajare

| nimenicunimic explică (pentru SilentRain):

Multumesc dar a vorbit mami cu oameni accestia si sunt neseriosi. promisiuni. desi a gasit mami o garsioniera sa vedem ce se intampla

| TediiL a răspuns:

Mutativa in alt oras.

| nimenicunimic explică (pentru TediiL):

Mersi pentru raspuns dar. mama nu poate sa plece din oras... si tata e plecat in Anglia.