| mardeamor a întrebat:

Sall.am avut o masina pe bulgaria care cand am cumparat-o nu mi-am dat seama ca nu era in regula...nu avea asigurare si in talon era alta culoare si intr. un final am fost prins si mi. a luat permisul pe durata cercetarilor...procurorul de caz a trimis dosarul la parchet si mi. a spus ca s.ar putea sa ma aleg cu o amenda dar nu se stie sigur, ca nu e nimic grav deoarece am scris si in declaratie citez sunt o persoana de buna credinta care nu am stiut ce iau si masina a fost tinuta vreo 3 luni la udriste se presupunea ca era furata dar s. a dovedit a nu fi si am recuperat. o dar fara numere in fine, intrebarea mea este cat oare va mai dura pana imi recuperez permisul pentru ca a au trecut vreo 7 luni de la incident si ajutati.ma cu niste sfaturi ce as putea face va multumesc anticipat

1 răspuns:
| trăncănici a răspuns:

Ia-o pe cale legală, consultă un avocat, că de una singură e imposibil.S-ar putea să vrea şpagă.