| ruxy_7824 a întrebat:

Sall! Am o prietene pe care o inseala prietenul si nu stiu ce sa fac? Sa o ajut sau sa nu!?! Voi ce ziceti? Dau funda big grinbig grin

Răspuns Câştigător
| DUDA_5988 a răspuns:

Fiecare isi alege partenerul/ra, si cred ca cel mai bine e sa nu te bagi sa spui ceva decat daca tu ai mai zis deja cuiva sau daca prietenul stie ca tu sti de rezerva lui, si o sa dea si in tine cu pietre cand se despart.Nu te baga pentru ca ai de pierdut,cel mai bine in caz ca in afara de tine nu mai stie nimeni ca tu sti de rezerva iubitului ei,incearca sa ai o discutie cu ea pregatitoare, si pune-i niste intrebari pertinente fara a o face sa creada ca tu ai in gand sa ii desparti. tine minte un lucru testat si de mine in viata,nu intotdeauna cei care fac bine si gasesc bine,si risca sa pice de fraieri, ei oricum or sa se desparta mai devreme sau mai tarziu, insa tu iti pierzi o prietena ceea ce inseamna mai mult decat iubitul de schimb...indif de situatie omul in final se intoarce la prieteni dar maiales la familie,niciodata cel care incheie o relatie nu va sta sa-i planga pe umar cel parasit de el,si acel parasit va avea nevoie de familie si prieteni,si aici e rolul tau mult mai important, viata trece iubitii se cern, prietenii raman.nu-ti pune bete in roate singura, fi acolo pentru ea la momentul potrivit pentru ca e mult mai ok decat sa te bagi, NICIODATA UN OM INDRAGOSTIT NU VA CREDE AMICII CU TREBURI LEGATE DE PARTENERUL LUI.

8 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Situatiile astea sunt extrem de ciudate,daca ii spui fetei,s-ar putea sa spuna ca esti geloasa si sa se supere pe tine.
daca nu ii spui,tu te vei simti vinovata si daca ea va afla ca tu stiai, iarasi nu este bine.te sfatuiesc sa ii spui adevarul, si tie ti-ar place sa afli si sa nu fi cu un tip care clar nu te place...
este cel mai bine asa.papaa

| TheVampireDiaries a răspuns:

Spune-i

| Claudiu2011 a răspuns:

Eu zic sa o ajuti bineinteles.e cel mai bine. daca tu ai fi in situatia ei cum ar fi? sa nu stie ca o inseala prietenu. deschidei ochii daca nu vede.adui dovezi ca o inseala.fii alaturi de ea daca spui ca e prietena.stii tu vorba aia prietenul la nevoie se cunoaste/

| Any a răspuns:

Daca ii esti o prietena adevarata ajut-o poate are mare nevoie de tine. Funda!

| Robbe a răspuns:

Saaaau!

| Nesquik_8060 a răspuns:

Pai ajut-o! Doar este prietena ta. Asigurate ca ai dovezi si ca e treaba sigura ca o inseala. Gandeste-te ca nu ti-ar pica bine sa te insele pe tine cineva si prietena ta sa stie si sa nu iti spuna. Spune-i, ajut-o ca doar nu o sa il lasi pe ala sa isi bata joc de ea. kiss

| somebody30 a răspuns:

Buna!
Depinde ce intelegi prin a o ajuta. Daca prietena ta stie despre ce face prt ei, ai putea sa o ajuti ascultand-o, fiind langa ea cu un sfat bun si sustinand-o. Daca ea nu stie, situatia e mai complicata. Fiind tu cea care ii va spune poti sa cazi intr-o lumina nu tocmai buna, pentru ca ea poate fi atat de indragostita incat sa nu te creada pe tine ci pe pentru ei. Cu alte cuvinte dorinta ta de a o ajuta poate fi interpretata gresit.
Pe de alta parte cred ca cel mai bine ar fi sa te pui in locul ei. Ce ai vrea sa faca ea daca ar sti ca tu esti cea inselata?

| Lummy a răspuns:

Buna! incearca sa ii dai de inteles ca o inseala, sa o faci sa fie in dubii si apoi sa-i aduci dovezi ca asa e.cred ca e cel mai binebig grin