| Cucubauuuu a întrebat:

Sall.Am o problemaaaaaaaa uriasa! Poi s-a intamplat la ora de dirigentie unde am citit din revista scolii. Un baiat, de care ii place uneia dintre cele mai bune prietene a mea avea o compunere pe care am citit-o. O alta buna prietena a mea(Care este in clasa cu mine si stia cai place de el) ma mai intrebat daca ii mai place de el(prietenei mele) si i-am raspuns ca da. A auzit o fata, care i-a zis altei, care i-a zis altei care este o barfitoare si o gura sparta. Cel carei ii place prietenei mele este in scoala cu noi si mi-e frica sa nu afle, caci atunci prietena sar supara pe veci pe mine.
Ce pot sa fac sa nu afle? fundita

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu prea ai nicio sansa. Ar trebui sa o rogi pe aceea fata sa nu ii zica. Asta ar fi singura chestie. Dar pana la urma, care ar fi chestia daca afla? Asta poate ar fi in favoarea ei. Caci, daca va afla acel baiat, poate si lui ii place de ea deci poate o sa reuseasca sa fie impreuna. Ar mai fi varianta, sa raspanditi voi dupa zvonul asta ca a fost fals. Sau duce-ti-va doar la baiatul acela, si spune-ti ca este o minciuna, ca aceea fata are ceva cu prietena voastra, si de aia a zis aia.
Succes si o zi buna!

| DeCe a răspuns:

N-ai nici o sansa, candva oricum se va afla, ori de la tine ori de la altii. Odata ce a plecat o barfa prin scoala, unele fete se pricep extrem de bine sa o duca acolo unde trebuie. Dar nu trebuie sa iti faci griji, prietena ta, daca este o fata desteapta nu ar trebui sa se supere, ba chiar ea personal ar trebui sa ii zica baiatului ca il place, pana nu e prea tarziu si isi gaseste pe alta. Si ar mai fi o chestie, daca tipul afla ca prietena ta il place iar el simte ceva pentru ea, el va face primul pas ba chiar se va baga foarte mult cu ea in seama si atunci iti va multumi happy. Iar daca nu o place, asta e, nu ai facut niciun rau, s-a intamplat pur si simplu, iar daca prietena ta te cunoaste foarte bine banuiesc ca e constienta ca nu ai vrut sa ii faci nici un rau.Nu stiu daca te ajuta cu ceva ce ti-am zis eu, dar am incercat.

| pinkystyleツ a răspuns:

Pai i poti spune ca nu a aflat de la tine.si daca zice ca esti singura care stie i spui ca va auzit barfitoarea aia cand vorbeati.
Funda, te rog?

| natalya27 a răspuns:

Wawwww... foarte complicat
dar cel mai simplu ar fi sa-i spui u ce ai facut... inainte sa afle de la altcineva
asta mi se pare mie singura solutie... si daca e intelegatoare si e cea mai buna prietena nu se va supara s te va ierta

| Punky_8979 a răspuns:

Cel mai bine ii spui tu prietenei tale adevaru.
Am avut si eu o problema exact la fel, imi placea de un baiat si si prietenei mele ii placea de el, am evitat sa'i spun ca'l plac.Pana la un moment dat can ea tot imi povestea de el ca l-a vazut,ca l'am salutat, ca au stat de vb,mi-am luat inima in dinti si i'am zis ca si eu i'l palc,a ramas putin tacuta,dar nu s-a suparat pe mine!
Si daca pr ta iti este cu adevarat prietena te v'a intelege,gandeste-te daca la un momenet dat ea v'a fi impreuna cu el,tu ce vei face,atunci cand ea iti v'a povesti ca s'au sarutat dupa scoala,ca i'a zis "te iubesc" ii zambesti in fata si dupa ce pleci de langa ea incepi sa plangi,nu'i bine a, ii explici ca'ti place si tie de el sa ca nu se poate opune, pentru ca inimii nu'i poti dicta!
Sper ca te'am putut ajuta >:dd

| xXCrystyanXx a răspuns:

Nu cred ca mai poti face nimic. Daca ai spus ca acea colega este o "barfitoare", va spune tuturor.

| Laura_9509 a răspuns:

Stai linistita Maria nu o sa zica la nimeni. Mi-a promis

| Laura_9509 a răspuns:

Si faza cu barfitoarea. exagerezi putin. Maria mi-a promis ca nu o sa zica.