| Bixelle a întrebat:

Sall

am si eu o problema cu un baiat...acum mult vreme mie imi placea de acest baiat (face 18 ani)... mi-a placut de el timp de o saptamana... dupa ce a inceput sa imi displaca el a inceput cu baza... tot timpu vb cu mine cu ubita cu viata mea si toate astea ...de fata cu prietenii mei ma intreba daca vreau sa stau cu el asta intrebandu-ma de 1oo de ori pe zi... si mereu era acelasi raspuns nu ...intr-o zi m-a intrebat ca dc si i-am zis ca am prieten si a zis ca nu il deranjeaza concurentza...prietenii lui imi tot cereau numarul de telefon si ziceau ca... uiteti gajica ...si el imi zicea sa ii dau un pupic si cerea nr meu de telefon prietenelor mele si tot timpu le intreba de mine... dupa o luna a zis ca nu vrea sa mai stea cu mine ca vb mult la telefon si il insel i-am zis ca noi nu am fost nicidoata impreuna...au trecut cateva saptamana acum a inceput iar ...intr-o zi eram la el in scara cu niste fete si a venit in scara si a zis ca uiteo ma si pe ubita mea... m-am intorsc cu spatele la el si a venit m-a luat in brate a vrut sa ma pup pe gat dar eu am pleacat de langa el... a plecat in casa si eu am koborat si stateam in picioare pe scara a venit din casa si m-a luat in brate[din noustraight face] o mana a pus-o in fata mea pe bara iar cu kealalta ma tinea in bratze... am vrut sa plec da nu m-a lasat si a vrut sa ma sarute am intors capu. a zis sa ma uit in ochii lui mam uitat a zis sa il las si am zis ca nu atunci a inceput sa ma imploare sa il sarut eu sau macar un pupz sa ii dau si am zis ca nu dar tot nu imi dadea drumu... a inceput sa coboare lume si mi-a dat in sf drumu dar cu o voce mai rastita mi-a zis ca bine mai vb noi... m-am saturat de toata baza asta...nu stiu ce sa ii mai zic sau sa ii mai fac... voi ce credeti?

11 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Eu sint de aceeasi parera ca si @bittersweet

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Daca tot insista e logic ce tine la tine chiar nu simti nimic pentru el? incearca sa discuti cu el serios poate va intelege

| Cryssy a răspuns:

Eu cred ca e foarte insistent si chiar tine la tine...gandeste-te si tu ca altul dupa atatea refuzuri renunta, dar el nu a renuntat...Nu iti spun sa te desparti de iubitul tau...Asta in niciun caz... faci ce crezi... el... odata si odata va renunta...pentru ca tu il respingii mereu... oricum daca nu a renuntat pana acum se vede ca tine la tine si si-ar dori foarte mult sa fiti impreuna, pentru ca atunci cand iubesti cu adevarat o persoana lupti intotdeauna pentru ea... oricum. dragoste cu sila nu se poate... Ce as putea sa iti mai zic...gadeste-te foarte bine la sentimentele tale pentru ca sa nu cumva atunci cand el nu va maii tine la tine, sa tii tu la el.si nu ar fi prea frumos...inca o data.sa nu crezi ca ti-am zis sa renunti la actualul tau prieten pentru el...
Mult succes in alegerea hotararii corecte. happy

| Casiana a răspuns:

Eu chiar cred ca te place, si gandeste-te bine daca vrei sa ii dai cu piciorul, daca a acceptat atatea respingeri...Inseamna ca tine la tine, gandeste-te de 2 ori, si ia decizia corecta...
Esti sigura ca vrei sa il lasi?
Nu cumva cand va inceta cu rugamintile vei observa ca iti lipseste!

| spyceygirl a răspuns:

Asa de repede ti-au trecut sentimentele pentru el? gandeste-te bine, daca ai ti-a placut de el trebuie sa mai simti ceva pentru el, ce te face s anul il mai iubesti...ai grija cu el...eu zic sa te gandesti bine daca vrei si daca nu. daca nu vrei ii spui clar si nu ii mai dai sperante.bafta!

| Betty18 a răspuns:

Eu cred ca ai avut noroc ca au trecut vecinii pe scara
dragostea cu dea sila nu se poate asa ca daca nu iti mai place ignora-l cat poti...incearca si tu sa vorbesti cu cineva cu prietenul tau, sau zii prietenei baiatului ca nu te lasa in pace:S

succes

| Bixelle explică:

Eu nu cred ca tine pentru ca am uitat sa precizez ca acum are prietena si tot continua aceste gesturi ...si am 14 ani... diferenta de 4 ani... eu nu stiu ce sa mai cred adica si chiar daca ar face baza dc sa tina baza asta atata timp...

| Bixelle explică:

Dar eu nu l-am iubitlaughing) adica...doar mi-a placut de el pootzin...nimic mai mult si mi-a trecut repede pentru ca intr-un fel ma gandeam ca nu prea am sanse cu el apoi nu avea nici un rost sa stau dupa el nu stiu cat timp si dupa sa vad ca fiecare lucru pe care l-am facut a fost fara rost...cu toate ca il cunosc de cand eram mica... si sincer e super stresant...nu il mai suportstraight face...in fine ...mersi pentru raspunsurile voastre... pupz :*:*:*:X:X:X

| liz23 a răspuns:

Daca are prietena si totusi face anumite gesturi, exista posibilitatea sa te vada ca o provocare, iar odata ce vei ceda sa isi piarda interesul. Daca vroia ceva cu tine, termina relatia actuala apoi facea toate aceste gesturi. Cel mai important e sa-ti dai seama ce vrei tu, apoi iei o decizie.

| bittersweet a răspuns:

Ca o completare a raspunsului anonim... Daca dupa toate respingerile tale el tot insista, nu inseamna neparat ca te place. Se stie ca baietilor le place sa umble dupa ceva ce nu pot avea (nu generalizez). El acum insista si poate nu se lasa pana cand tu nu "ii cazi in plasa". Ca ma apoi sa se laude cu noua lui cucerire si ca nu ii rezista nimeni. Si totusi, de ce nu umbla dupa fete de varsta lui? Sau cu ele nu se descurca?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa iti vezi de scoala, sa inveti gramatica asa cum trebuie, si sa lasi toti frustratii de 18 ani care abordeaza minore. Apropo, tu cati ani ai? Probabil ca ar trebui sa nu mai frecventezi aceleasi locuri pe care le frecventeaza si el.Fii foarte atenta, ca insistenta nu denota neaparat sinceritate. Poate el te considera pur si simplu un obiect de amuzament, cu care se poate distra in voie din cauza varstei mai mici pe care o ai. Ideea e sa il eviti, iar cand se mai baga in seama cu tine sa nu ii acorzi nici cea mai mica atentie. Pana la urma, trebuie ca e destul de frustrat daca nu este in stare sa se "joace" cu fete de varsta lui.In fine...verbul aplicabil in acest caz "a ignora". Ori renunta la insistente, ori se indragosteste.