| Mirabela_6911 a întrebat:

Sall...am un baiat in clasa caruia ii place f mult de mine... m-a intrebat de multe ori pe mess dac vreau sa fiu cu el, insa i-am zis ca ma mai gandesc... e politicos cu mine, ma saluta si in fiecare sear pe mess imi spune ca ma iubeste. insa atunci cand mai vb cu alt baiat se uita in continuu la mine... ma scoate din minti... chestia e ca mie nu-mi prea place de el si ma cam sufoca... ce sa fac? plz cel mai bun rasp primeste fundita**

Răspuns Câştigător
| nathalie a răspuns:

Draga mea bombonicahappy
sa fiu sincera sunt contra relatiilor intre colegii de clasahappy
ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii spui ca tu ti la el ca la un simplu coleg si nu ai putea sa il vezi ca pe un iubit.il va durea putin dar ii va trecehappy
daca te intelegi bine cu el ii poti zice ca nu vrei sa strici relatiile bune dintre voi pentru o relatie amoroasa. daca ati fi impreuna v-ati certa si nu ati mai vorbi unu cu altu si adio relatie de prietenie. puteti sa va intelegeti super bine ca prieteni dar sa nu fiti compatibili ca iubiti:-|
de exemplu am facut si eu greseala sa ma cuplez cu un coleg de clasa si nu a fost cea mai frumoasa experienta.sa fi zilnic cu fostul tau prieten in clasa nu e tocmai ok...
mult succes si pentru orice nelamurire sau intrebare lasa-mi un mesajhappy

3 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

Decat sa ii dai sperante mai bine spune-i ca nu iti place de el.
El e gelos...de asta se uita la tine cand vorbesti cu alti baieti.
Deci spune-i ca nu il placi. Incearca sa-i spui asta fara sa il ranesti.

Succeshappy

| putzulica a răspuns:

Parerea mea e sa vezi cu adevarat ce simte pentru tine, eu zic ca daca el chiar tine la tine si u nu i dai o sansa o sa regreti mai tarziu.winking

| citron a răspuns:

Cand te-a intrebat daca vrei sa fii cu el, tu nu trebuia sa-i spui
"ma mai gandesc"...asta i-a dat speranta, de aia te-a intrebat de mai multe ori! spune-i ca vreti sa ramaneti doar colegi, alta solutie nu prea este avand in vedere ca tu nu-l placi