| ionutiulian1997 a întrebat:

Sall,care profil e mai usor dintre stiinte ale naturii si filologie?

Răspuns Câştigător
| anyhylator a răspuns:

Ionut nu poti spune ca un profil este mai greu decat altul, depinde cat de bine stapanesti o anumita materie. La filologie nu ai probleme atata timp cat poti invata usor lectiile(foarte multe pagini de memorat, in special la istorie), trebuie sa stii engleza si franceza, iar la romana nu trebuie decat sa stii sa vorbesti(sa-ti dai cu parerea despre anumite opere).La stiinte ale naturii daca stii mate nu vad cum nu te-ai descurca in plus ai mai mult timp liber deoarece nu trebuie sa inveti mereu lucruri noi(sa stai ore intregi cu caietu sa citesti ) cand poti rezolva ceva doar daca te duce capul(uneori sufera dureri cumplite cand exercitiile sund grelelaughing. Deci ai de ales intre mai mult timp liber(dar cu dureri de cap) si mai putin timp liber( dar o viata sociala deosebita datorata usurintei de a comunica) happy. Sper ca te-am lamurit.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Orice in afara de matematica si fizica e mai usor.

| Sexonfire a răspuns:

Ganditi-va si ce faceti dupa liceu...mai usor clar este la uman, dar nu prea ai sanse cu facultatea dupa aceea

| andaioana123 a răspuns:

Pai depinde la ce te pricepi mai bine. Daca iti place biologia, chimia, fizica, atunci te duci la stiinte ale naturii. Dar, daca iti plac mai mult limbile straine te duci la filologie. Eu optez pentru filologie, dar acum fiecare cu parerea lui.