| Andrei2343434343434343 a întrebat:

Ce profil e mai usor : filologie sau stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| darnme a răspuns:

Sincer, eu sunt la stiinte sociale si e super ok. Facem carte, dar nu ne omoram.Conteaza f mult liceul pentru care optezi, ce profesori ai, etc. Eu am inceput clasa a 9-a la profil stiinte ale naturii, unde era super naspa si nu mi se potrivea deloc. Daca mergi la stiinte sociale trebuie sa te pricepi cat de cat la engleza, romana, istorie/geografie si sa iti placa/intelegi latura umana (vei face logica, apoi psihologie, economie, filozofie, etc).
Sincer, la mine in liceu cei mai prosti sunt cei de la filo, sunt complet paraleli straight face Si pentru cine a spus ca stiinte sociale e apa de ploaie, pot spune ca orice profil ai termina in ziua de azi nu prea poti spune ca ai facut scoala.Cei de la mate-info sau stiinte ale naturii sunt la fel de varza ca noi, doar ca se strofoca mai mult degeaba laughing
In orice caz, ai grija ce alegi sa nu iti para rau dupa happy

12 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

Filologie.

E doar parerea mea pentru ca eu sunt la filo si n-am nici o treaba cu scoala.

| Grimalkin a răspuns:

La sociale faci mate până într-a 12a, la filologie faci latină. În rest, totul e cam la fel.

| rey a răspuns:

Bro am un prieten care a terminat stiinte sociale, a iesit din liceu ca rata din apa, adica nu s-a udat( nu a retinut nimic) am un prieten care a terminat la filo, ii mai stresa putin dar aproape la fel si el, amandoua sunt profile de rahat. iti recomant ori biochimie ori mate info. eu am terminat tehnician operator tehnic in calcul, dar nu am ramas decat cu o gramada de diplome. din 25 am luat 5 bacu. gandeste-te ca in liceu trebuie sa inveti pentru. a-ti dezvolta nivelul de Iq, sa poti invata mai usor la facultate, daca nu ramai loser.

| anutza6117 a răspuns:

Stiinte sociale.tre sa stii civica

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Parerea mea personala? stiinte sociale, frate...nu e un profil asa de complex ca filologia! Dar acum tu decizi!

| GeorgianaEuu a răspuns:

Parerea mea ...Cred ca stiinte sociale, doar ca trebuie sa iti placa mult istoria!

| Andrei2343434343434343 explică:

La stiinte sociale faci matematica in toate clasele? La filo auzit ca in a 11-a si a 12-a nu se mai face matematica.

| Andrei2343434343434343 explică:

Pff cu mate sunt paralel laughing si nu prea o inteleg si nici nu imi place.

| AndreiNicola a răspuns:

Stiinte sociale imi place foarte mult dar depinde de tine. Si filo e misto daca iti place

| anonym90 a răspuns:

Pai... stinte sociale pare mult mai usor... La filologie iti da mult de citit si faci si LATINA care e foarte naspa :d Funda?