| Tache_Dani_2000 a întrebat:

Sall,imi explicati si mie cum se procedeaza cum comanda pe tocmai.ro,as dori sa-mi explici si ce fac pe urma adica cum platesc, daca vine vreo persoana cu coletu etc si ce taxe sunt

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Faci comanda si iei legatura cu persoana care-ti vinde produsul.El poate veni la posta si te duci sa-l iei sau vine curierul acasa. Depinde cum te intelegi cu vanzatorul. Din 18 februarie serviciul de livrare si verificare colet este contra cost.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai alegi produsul si apoi contactezi vanzatorul. te intelegi cu el fie la telefon fie prim mesaje cum vrei sa iti livreze produsul, prin posta sau curier.

La posta te duci singur si il iei, curierul vine acasa. In ambele cazuri platesti transportul si transportul cu mentiunea ca la curier e mai scump transportul dar vine in 24 ore

| OldSoul a răspuns:

Contactezi vanzatorul si stabilesti cu el, daca e din alt judet cel mai probabil produsul comandat va fi livrat printr-o firma de curierat, sau prin posta romana, daca e din acelasi oras cu tine se poate sa fie si o predare personala.