| killllls a întrebat:

Sall am comandat acest inel de pe okazii http://www.okazii.ro/......a126546550 Si de 8 zile astept si n-am primit nici un colet:| iar cel care il vinde nu raspunde la mesaje... eu nu mai am rabdare are ceva daca nu platesc coletu daca vine peste 2 saptamani sa zicem sau pot sa anulez comanda Funda mare:D

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Comenzile nu se pot anula. Dupa ce apeși butonul "Cumpără", te obligi să achiziționezi produsul respectiv. Dacă nu mai dorești un produs comandat, poți încerca să iei legătura cu vânzătorul pentru a-i explica situația, astfel încât să nu primești un calificativ negativ din partea acestuia.

2 răspunsuri:
| Okaziiro a răspuns:

Buna ziua,

Asa cum a fost stabilit telefonic, contactarea vanzatorului nu se va realiza deoarece dumneavoastra nu mai doriti achizitionarea produsului si v-ati orientatat deja catre alt produs. Pe viitor, in situatia in care aveti nevoie de asistenta in activitatea de pe site, echipa de Asistenta Clienti Okazii.ro va sta la dispozitie. Pentru a putea analiza situatia intampinata, este necesar sa cunoastem detalii cuprinzatoare in legatura cu tranzactia incheiata, ca numele de utilizator cu care sunteti inregistrat pe site, precum si numele utilizatorului de la care ati achizitionat produsul. In acest sens ne puteti expedia un mesaj pe adresa suport@okazii.ro de pe adresa de mail cu care v-ati inregistrat sau ne puteti contacta telefonic la numarul 0374.652.944 de luni pana sambata, intre orele 9.00 -21.00.

Okazii.ro se implica in solutionarea unor astfel de cazuri prin contactarea vanzatorului si prin discutii ce duc la stabilirea unei intelegi intre participantii la tranzactie. In acelasi timp, personalul specializat in astfel de cazuri aduna toate dovezile aferente tranzactiei, respectiv documente de trimitere si de primire ale produsului, mail-uri si discutii intre utilizatori, precum si poze ce pot ajuta in rezolvarea situatiei aparute. De asemenea, pentru a pastra un mediu de tranzactionarea curat, tinem legatura cu Politia Romana cu care colaboram in vederea eliminarii utilizatorilor neseriosi de pe site.

Recomandam tuturor utilizatorilor sa aleaga produsele marcate cu Garantia de Livrare sau, in cazul in care acestea nu fac parte din program, sa solicite vanzatorului Garantia de Livrare. Acest serviciu este gratuit si se activeaza instant pentru vanzatorii Okazii.ro.

Principalul avantaj al Garantiei de Livrare este protectia sporita a cumparatorului prin garantarea primirii produsului descris pe site. In caz contrar, utilizatorul poate solicita returnarea articolului în termen de 3 zile lucratoare de la primirea acestuia. In aceasta perioada contravaloarea produselor achizitionate prin intermediul Garantiei de Livrare este blocata intr-un cont intermediar, detinut de catre Okazii.ro. Daca in acest interval cumparatorul nu reclama conformitatea produsului cu descrierea de pe site, banii sunt deblocati si transmisi mai departe vanzatorului.

Un utilizator mai poate alege si primirea articolului cumparat prin Predare personala sau la punctul de livrare Okazii.ro din cadrul Magazinului Domo aflat in incinta Baneasa Shopping City, Bucuresti. Astfel se asigura faptul ca produsul pe care utilizatorul il achizitioneaza este cel dorit si tranzactia se incheie numai daca articolul corespunde calitatii si caracteristicilor pe care vanzatorul le-a furnizat in anunt.

O zi placuta,
Okazii.ro

| IrinaIghi a răspuns:

Mai bine suna la cei de la okazii direct happy spune situatia problema, asa daca nu ridici poate poti evita primirea unui calificativ negativ!