| anonim_4396 a întrebat:

SALL. maine am teza la mate. cum pot invata mai repede?

6 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Pff, mai îngrași porcul în ajun? Dacă nu ai învățat un semestru, mai poți acumula materia într-o zi, tu ce părere ai? Mai încearcă să faci exerciții, la care știi că nu te pricepi, altceva ce poți face...

| roberta_3262 a răspuns:

Hello! Si eu am lasat totu` p ultima zi...stii poate ti se pare mai aiurea dar banuiesc ca stii o melodie enervanta care iti intra in cap si nu iti mai iese nu? Incearca sa faci melodie aia cu versurile def. sau ex... oricum cred ca ti se pare aiurea?tonguetongue

Bye! Si succes!

| Andreutsa25 a răspuns:

Sa inteleg ca ai lasat totul pe ultima zi? Singura solutie este sa fii relaxata si sa incerci sa intelegi, sa nu incerci sa memorezi multe lucruri deodata, ia-le pe rand si cu cap, iti poti chiar scoate anumite notite ce te fac sa retii mai bine.Fa-ti o ciocolata calda, aseaza-te in pat si citeste...sau incearca sa iti creezi mediul in care te relaxezi de obicei happy O sa fie bine maine, dar alta data incearca sa iti faci mai mult timp pentru lucrurile astea, ca sunt importante happy

| OldMan_3084 a răspuns:

La mate nu ai ce invata...te uiti de 2-10 ori peste exercitii prin caiet
si e totul bene big grin

| razZzEr a răspuns:

Pai,bagate intr-o camera unde nu te deranjeaza nimeni,si apucate sa inveti pe parti,sau alegi ce e mai important,formule,definitii, etc si le inveti pe rand, le repeti de mai multe ori si gata.La mine merge si nu sunt genu care invatahappy.

| miezul a răspuns:

Iti dau cateva sfaturi care la mine dau roade deci: sa ai la tine in camera apa o gustare pentru ca mintea sa nu iti fuga la bunatatile din bugatarie.Sa fi cat mai concentrata, si cat mai serioasa.M-as bucura sa stiu ca te-am ajutathappy